Zpět na přehled aktualit

Florence plus

Nejnovější trendy v plastické chirurgii

Datum: 31. 1. 2018
Nejnovější trendy v plastické chirurgii

Plastické operace jsou globální masový fenomén. Lidé se za ně přestávají stydět, celebrity je bez skrupulí přiznávají, a dokonce se k nim hrdě hlásí. Nejvíce „trendy“ je omlazení pohlavních orgánů, zvedání hýždí a implantace prsních bradavek.

Podle České společnosti plastické chirurgie u nás ročně podstupuje plastické operace až 30 tisíc lidí. Díky široké nabídce a přijatelným cenám jsou zákroky dostupné prakticky každému. Zájem o poslední novinky v plastické chirurgii projevují nejčastěji ženy, které sledují módní trendy, navštěvují kosmetické a kadeřnické salony a svému vzhledu přizpůsobují i životní styl: „Zatímco mladší ženy si nechávají odstranit tělesné vrozené nedostatky, u žen ve středním věku převládají operace zaměřené na odstranění nežádoucích změn po těhotenství. Starší ženy k nám přivádí zájem o úpravy nedostatků získaných s přibývajícím věkem,“ říká MUDr. Dušan Záruba, primář Ústavu estetické medicíny v Praze, a dodává, že i muži chtějí vypadat v každém věku dobře: „Určitě jde o vliv společnosti na jednotlivce. Na naší klinice je každý pátý pacient muž. Z operačních zákroků jsou nejčastější zákroky otoplastika, liposukce a gynekomastie.“

Co je nejvíc „in“?

1. Dokonalá ňadra

Podle společnosti Plastic Surgery Group se ovšem nejedná jen o klasické plastické operace, upravující velikost a tvar. Přestože nejobvyklejším zákrokem zůstává zvětšení prsou, hitem je úprava bradavek. Zájem žen o změnu velikosti či výšky uložení prsního dvorce a zmenšování prsních bradavek už nyní stoupl téměř o třetinu. Ani muži nezůstávají pozadu. Zmenšení prsou je nejrychleji rostoucí segment plastické chirurgie. V pozadí tohoto zájmu je tlak pánských časopisů.

2. Vytvarovaná postava

Snížení podkožní tukové vrstvy odsátím určitého množství tuku už není jedinou metodou formování postavy, o kterou mají obě pohlaví zájem. Trendem je přechod od jednoduché liposukce k „liposculpture“. Odsátý tuk z problematických partií se využívá při modelování nebo zvětšování jiných částí těla. Výplně vlastním tukem, tzv. lipofilling a lipografting, prostě „letí“. Největším hitem jsou „brazilské zvedáky hýždí“.  

3. Mladistvý vzhled obličeje

Číslem jedna u mužů i žen je korekce očních víček, úprava očního okolí a browlift neboli zvedání obočí. Moderní je operace obličeje, tzv. minilifting. Během tohoto zákroku se odstraní nadbytky kůže v dolní polovině tváře a oblasti čelistního úhlu, čímž dojde k vypnutí kůže a současně se posunou a zpevní podkožní struktury. Běžným standardem se stává vypnutí obličeje neviditelnými nitěmi, tzv. Silhouette lift.

4. Sexuální atraktivita

Už nějaký čas si nechávají ženy omlazovat vaginální struktury vaginoplastikou, mění velikost a tvar pysků, nebo podstupují rekonstrukci panenské blány. Světovým trendem je zesílení G-bodu, které spočívá ve vstřikování kolagenu do přední stěny vagíny. Plastické chirurgy vyhledávají samozřejmě i muži, a to z důvodu zlepšení sexuálního prožitku a vzhledu genitálu.

A budoucnost?

Plastická chirurgie směřuje k mini invazivním metodám, eliminaci jizev a rychlému efektu. Nastupujícím trendem je takzvaná bioplastika, nahrazující implantáty. Metoda využívá přirozené reakce těla na mikročástice, které se aplikují ve formě gelu a vytvářejí v těle vlastní vazivovou tkáň. Vzdálenější budoucnost pravděpodobně přinese neuvěřitelně pokročilé a neobvyklé způsoby, jak posílit a esteticky zdokonalit tělo. Věda tomu napomáhá genetickým inženýrstvím, výzkumem kmenových buněk (od zvětšení prsou až po obličejové liftingy), klonováním, bionikou, vývojem nových typů tělových implantátů (například implantovaných podprsenek), ale i „biohackingem“, rozšířeným o nové technologie, jehož cílem je vytvoření absolutně nejlepší verze sama.

tz

 

Ilustrační foto – zdroj: www.prirodnilekarna.cz

 
  • tisk
  • předplatit si