Zpět na přehled aktualit

Florence plus

Veletrh MEDICA 
a COMPAMED 2018

Datum: 20. 11. 2018
Veletrh MEDICA 
a COMPAMED 2018

Veletrh MEDICA 2018 + COMPAMED 2018 navštíví téměř šest tisíc vystavovatelů. Digitální transformace bude i nadále hlavním tématem. 

V polovině listopadu se v německém Düsseldorfu opět setkají odborníciz oblasti zdravotní péče s rozho- dovacími pravomocemi na největším světovém zdravotnickém veletrhu MEDICA 2018 (termín konání: 12.–15. 11. 2018; pondělí až čtvrtek). Zhlédnou prezentace špičkových řešení pro ambulantní a stacionární péči přibližně 5000 vystavovatelů z téměř 70 zemí. Hlavním tématem zůstává i v letošním roce digitální transformace, která celosvětově ovlivňuje zdravotnictví a s ním související procesy a stejnou měrou mění obchodní modely. 

Tento převažující trend bude na veletrhu MEDICA tematizován nejen díky novinkám představovaným vystavovateli, ale bude i součástí programů doprovodných konferencí a řízených diskusí. 

Za zmínku určitě stojí například MEDICA HEALTH IT FORUM (k tématům IT, jako jsou big data, umělá inteligence nebo počítačová bezpečnost), dále MEDICA CONNECTED HEALTHCARE FORUM (hard- warová a softwarová řešení pro zdravotní péči) nebo v angličtině vedená MEDICA MEDICINE & SPORTS CONFERENCE, která se bude mimo jiné věnovat problematice používání osobních aplikací a wearables pro kontaktní monitoring vitálních funkcí. 

Silnou stránkou veletrhu MEDICA je, že na jednom místě a v jednom čase představuje nejen řešení pro jednotlivé zdravotnické obory, nýbrž komplet- ní work ow péče o pacienta. Ve veletržních halách je připraveno přehledné členění podle hlavních témat veletrhu: elektromedicína/ zdravotnická a lékařská technika (přibližně 2500 vystavovatelů), laboratorní technika/diagnostika, fyzioterapie/ortopedická techni- ka, spotřební materiál, informační a komunikační technika, zdravotnický a lékařský mobiliář a v nepo- slední řadě speciální zařízení jednotek v nemocnicích a ordinacích. 

Souběžně se zdravotnickým veletrhem MEDICA se také v letošním roce uskuteční již 27. ročník veletrhu COMPAMED s téměř 800 vystavovateli. V halách 8a a 8b představí především zdravotnický materiál, jednoduché komponenty, součásti, součástky a vybavení pro zdravotnickou techniku. Tím se stal veletrh COMPAMED centrální přehlídkou komplexních high-tech řešení (např. inovační materiály, mikro- a nanotechnologie). 

V minulých letech navštívilo veletrhy MEDICA a COMPAMED pravidelně okolo 120 a 130 tisíc odborných návštěvníků, z nichž okolo 60 procent nebylo z Německa. V letošním roce veletrh navštíví i německý ministr zdravotnictví Jens Spahn, který dne 12. listopadu slavnostně zahájí jak veletrh MEDICA 2018, tak i souběžný, letos již 41. kongres nemocniční péče (41. Deutscher Krankenhaustag). 

V celosvětově jedinečné kombinaci nabízejí veletrhy MEDICA a COMPAMED ucelený procesní řetězec a kompletní nabídku zdravotnických a lékařských produktů, přístrojů a nástrojů. Oba veletrhy se budou souběžně prezentovat na celé ploše düsseldorfského výstaviště. 

 
  • tisk
  • předplatit si