Zpět na přehled aktualit

Aktuality

MEDIN je exkluzivním partnerem italské CBM

Datum: 12. 4. 2018
MEDIN je exkluzivním partnerem italské CBM

Firma MEDIN, a.s., je česká firma zabývající se vývojem a výrobou lékařských nástrojů a implantátů. V oblasti traumatologie, chirurgie, stomatologie a ortopedie má své pevné místo již 70 let. MEDIN se neomezuje pouze na dodávky zboží, ale vztah k zákazníkům upevňuje i stále se rozšiřující nabídkou souvisejících služeb. Italská firma CBM byla založena v roce 1943 a patří mezi tradiční evropské výrobce zdravotnického vybavení v oblasti sterilizace.

Je vlastníkem několika patentů a inovativních řešení umožňujících uživatelům bezúdržbový provoz a garantovanou skladovatelnost. Tyto inovace, použití vysoce kvalitních materiálů a tradiční a přísná kritéria splňující výroba jsou podpořeny orientací v evropské legislativě, což řadí firmu CBM mezi špičku ve svém výrobním segmentu.

Exkluzivní služby

Novinkou v portfoliu společnosti MEDIN je prodej a servis kontejnerů firmy CBM, na který má společnost nově exkluzivní smlouvu pro Českou a Slovenskou republiku. „Výsledek jednání MEDIN, a.s., a CBM S.r.l. Medical Equipement Italy považujeme za velký úspěch už z toho důvodu, že MEDIN, a.s., je jedinou firmou, která exkluzivitu a certifikované servisní středisko se CBM vyjednala. Kromě našich stávajících zkušeností se servisem zdravotnických prostředků byly významným argumentem dosavadní vysoké prodeje v ČR a SR“ konstatuje Miloš Klikar, produktový manažer chirurgie MEDIN, a.s.

Společnost MEDIN, a.s., se tak stala výhradním prodejcem těchto kontejnerů pro oblast ČR a SR a zároveň certifikovaným servisním střediskem. Technici společnosti MEDIN byli vyškoleni přímo v sídle firmy CBM a po absolvování testů úspěšně certifikováni. Jsou tak oprávněni provádět nejen opravy kontejnerů, ale také povinné zkoušky těsnosti. Kontejnery jsou vhodné zejména pro parní sterilizaci a také umožňují sterilní převoz chirurgických nástrojů. Najdou tak široké využití v nemocnicích i sterilizačních centrech a dalších zdravotnických zařízeních. Společnost MEDIN je autorizována pro kompletní servis těchto kontejnerů, které mají životnost minimálně 15 let.

„Pro naši spolupráci je důležité také to, že CBM je aktivní v otázce evropské legislativy a účastní se pracovních skupin Evropského výboru pro normalizaci a přípravu technických norem pro sterilizaci.  Jsem přesvědčen, že sortiment italské firmy CBM podpořený kvalitním a rychlým servisem se pevně ukotví v sortimentu firmy MEDIN,“ dodává Klikar.

tz

 

Ilustrační foto – zdroj: Medin, a.s.

 
  • tisk
  • předplatit si