COVID-19
 
Zpět na detail čísla

Číslo 11 / 2012

Nej sestřička zvítězila díky vtipu i odvaze

Datum: 5. 11. 2012
Autor: mhe
Nej sestřička zvítězila díky vtipu i odvaze

 

Byl to velmi vyrovnaný a rovnocenný souboj, který mohli sledovat diváci v sále Městského divadla Dr. Josefa Čížka v Náchodě v sobotu 13. října večer.

 

Na pódiu se tu „utkalo” deset finalistek 4. ročníku soutěže Batist Nej sestřička, které se do finále probojovaly ze 468 přihlášených zdravotních sester z celé republiky. A přestože vyhrát by si zasloužily všechny, titul Nej sestřička mohla získat jen jedna z nich.

Finalistky se během večera, kterým provázela moderátorská dvojice Lucie Koňaříková a Lukáš Hejlík, představily nejen jako modelky, ale i jako profesionálky. Své praktické dovednosti předvedly při plnění posledního ze čtyř úkolů na figurantovi, kterým byl Muž roku 2012 Robert Anderle. Jejich schopnosti a dovednosti oceňovala porota, v níž zasedly známé osobnosti nejen ze zdravotnického, ale i politického a kulturního prostředí. Vedle herců Jana Přeučila, Evy Hruškové či Uršuly Klukové tu byl například filmový režisér Tomáš Magnusek, Českou asociaci sester zastupovaly členky prezidia Bc. Anna Skalická a Ing. Bc. Irena Kouřilová, lékaře zase například prof. MUDr. Jan Pirk, DrSc., Prof. MUDr. Pavel Pafko, DrSc., MUDr. Radim Uzel, CSc., MUDr. Jan Cimický, CSc., a další.

Pořadatelem celé akce byl již tradičně Batist Medical, a. s., z Červeného Kostelce a David Novotný. Záštitu nad celým večerem, jehož generálními partnery byly Batist Medical, a. s., Červený Kostelec a Královéhradecká lékárna, přijal ministr zdravotnictví ČR doc. MUDr. Leoš Heger, CSc., starosta města Náchod Jan Birke, hejtman Královéhradeckého kraje Bc. Lubomír Franc, nezávislý senátor Petr Pakosta, prezidentka České asociace sester Mgr. Dana Jurásková, Ph.D., MBA, místopředsedkyně výboru pro zdravotnictví Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Mgr. Soňa Marková a starosta Červeného Kostelce Petr Mědílek. Vítězkou celého klání se nakonec stala osmačtyřicetiletá Lenka Nováková, která pracuje na interním oddělení nemocnice ve Frýdku-Místku. Porotu okouzlila nejen svou silou bojovat se zákeřnou nemocí, ale i svým smyslem pro humor a schopností udělat si legraci ze sebe samé. Kromě titulu Nej sestřička získala i zájezd do Dubaje a spoustu dalších hodnotných cen. Cenu Nej sestřička sympatie Florence, pro kterou hlasovali naši čtenáři na webových stránkách www.florence.cz, získala s celkovým počtem 1 190 hlasů osmatřicetiletá Jitka Labašová, která pracuje jako sestra na centrálních operačních sálech Nemocnice SZZ Krnov. I ona obdržela od časopisu Florence hodnotné dary.

mhe

 
  • tisk
  • předplatit si