COVID-19
 
Zpět na přehled aktualit

Florence plus

Pracovat a učit se německy na klinice Bavaria Kreischa

Datum: 7. 10. 2019
Pracovat a učit se německy na klinice Bavaria Kreischa

V malé vesničce nedaleko Drážďan nacházejí čeští terapeuti, zdravotní sestry a další zdravotničtí pracovníci svůj nový profesní domov. 

KLINIKA BAVARIA KREI­SCHA nabízí zdravotníkům ze zahraničí komplexní program zahrnující jazykový kurz, asistované zapracování a uznání českého zdravotnického vzdělání v Německu. Čeští zaměstnanci kliniky, kteří zde našli novou profesní perspektivu, vyprávějí o svých zkušenostech: 

V Česku jsem, tak jako teď, pracovala ve velké nemocnici. Tady se mi líbí, že mám oproti svému minulému zaměstnání více času na pacienty a že jich za den není tolik. Kromě toho vždycky pracujeme ve dvojicích a celkově tu je více terapeutického personálu,“ říká fyzioterapeutka Lucie, která od roku 2018 pracuje na neurologicko-rehabilitačním oddělení.

Cesta z České republiky do Krei­schy není dlouhá – z Prahy trvá autem hodinu a půl, z Ústeckého kraje je to prakticky, co by kamenem dohodil. Mnohem větší výzvu představuje studium jazyka. O tom vypráví zdravotní sestra Ludmila, která bude brzy dokončovat kurz němčiny zkouškou B2: „Jazyková bariéra pro mě byla na začátku určitě tou největší překážkou. Nejhorší pro mě bylo, když jsem někdy hned neporozuměla tomu, co mám dělat nebo co můj pacient chce. Ale všichni se mnou měli trpělivost a snažili se mi vše vysvětlit. Teď už je to o hodně lepší.“

Také zdravotnický asistent Ľudovít, který na klinice pracuje už třetím rokem, navštěvoval na klinice Bavaria kurz němčiny a vysvětluje: „V našem kurzu němčiny se mi líbila hlavně rodinná atmosféra. Učitelky byly super, a protože v kurzech nebylo moc lidí, měly možnost se každému z nás individuálně věnovat. Taky se mi moc líbilo, že jsem v kurzu poznal lidi z jiných zemí a jejich kulturu. Ten program bych doporučil všem, co se chtějí učit nový jazyk a chtějí se pracovně začlenit v Německu.“ 

Chcete i Vy pracovat v jedné z největších soukromých klinik v Německu? Tak nás neváhejte kontaktovat! V našem projektu pro nelékařská zdravotnická povolání máme i nadále volná místa. Projekt je otevřen fyzio- a ergoterapeutům, zdravotním sestrám, zdravotnickým asistentům, zdravotním laborantům a radiologickým asistentům.


Máte otázky? Napište nám na následující e-mailovou adresu: personal@klinik-bavaria.de
Více informací o projektu a o přijímacím řízení naleznete ZDE

 

 
  • tisk
  • předplatit si