COVID-19
Florence podporuje  
Zpět na přehled aktualit

Aktuality

10. reprezentační ples zdravotních sester

Datum: 11. 3. 2019
10. reprezentační ples zdravotních sester

Večerem nás provedli moderátoři Marcela Augustová a Vojtěch Bernatský. Byla zvolena Sestra sympatie za rok 2018. Svou návštěvou nás poctil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, profesor Pavel Pafko, docent Jan Měšťák, děkan 1. lékařské fakulty UK profesor Aleksi Šedo a řada dalších významných hostů. K tanci a poslechu v hlavním sále zahráli Pavol Habera a tradiční Gurmania Band, v Malém sále zase kapela Joybox a DJ Sunface.

Nejsympatičtější zdravotní sestřičku České republiky najdete na Rehabilitační klinice Malvazinky v Praze. Petra Verčík pracuje na následné intenzivní péči a jejím mottem je „kdo bojuje, může prohrát, kdo nebojuje, už prohrál“. 

Prestižní titul Sestra sympatie 2018 získala v 9. ročníku této soutěže, jejíž finále se uskutečnilo v pátek 8. března 2019 na X. jubilejním plese Sestry na sál! V pražském paláci Žofín jej za přítomnosti předních osobností české medicíny i veřejného života uspořádala agentura We Make Media pod záštitou Ministerstva zdravotnictví ČR a Magistrátu hlavního města Prahy jako výraz uznání a díků sestrám za jejich záslužnou práci. Sám ministr zdravotnictví Adam Vojtěch se postaral o rozruch a následně o bouřlivý aplaus, když si připomněl bouřlivé mládí a zazpíval s kapelou, a to v naprosto „profesionální kvalitě“! 

Během večera, kterým provázeli osvědčení moderátoři Marcela Augustová a Vojtěch Bernatský, získala v soutěži Sestra sympatie druhé místo Petra Fridrichová z interního oddělení kliniky EUC v Ústí nad Labem. Třetí příčka patřila Blance Szabó z interny Masarykovy městské nemocnice. O vítězkách mezi dvanácti finalistkami rozhodly hlasy dvanáctičlenné odborné poroty, v níž zasedlinapříklad profesor Pavel Pafko, docent Jan Měšťák, děkan 1. lékařské fakulty UK profesor Aleksi Šedo, ale i bývalý prezident Miss České republiky Miloš Zapletal. Hodnotili především celkovou osobnost soutěžících, jejich vztah k profesi a pacientům.

Všechny finalistky se mohly těšit na hodnotné ceny, hlavní výhrou pro vítězku se stalo zapůjčení vozu Škoda Rapid na 234 dnů od společnosti Přerost a Švorc auto, která je vedle nadačního fondu Elucidate stříbrným partnerem akce. Zlatým partnerem je Česká lékárna holding. 

 
  • tisk
  • předplatit si