Florence podporuje  
Zpět na přehled aktualit

Aktuality

BATIST Nej sestřičkou se stala Simona Hájková z Jihlavy

Datum: 8. 10. 2014
BATIST Nej sestřičkou se stala Simona Hájková z Jihlavy

V sobotu 4. října se uskutečnil v Náchodě již šestý ročník finále BATIST Nej sestřička 2014. Vzdát holt profesi zdravotní sestry přijeli do Městského divadla Dr. J. Čížka nejen zástupci managmentů zdravotnických zařízení, ale i politici, herci a zpěváci, novináři, přátelé. Do letošního ročníku se celkem přihlásilo 493 zdravotních sestřiček z celé České republiky.

„Přihlásit zdravotní sestru mohl kdokoliv - lékař, ona sama, pacient či její blízká osoba. Ve zcela zaplněném divadelním sále se utkalo dvanáct finalistů z celé České republiky. Původně se mělo zúčastnit dvanáct sestřiček a jeden zdravotní bratr. Bohužel jedna zdravotní sestřička skončila se zápalem plic v nemocnici, tak nemohla do Náchoda dorazit,“ vysvětloval neúčast třinácté účastnice David Novotný.

Sestrám potlesk a přehlídkové molo sluší

Akce byla opět velkolepá. Organizátoři, pořadatelé, sponzoři a partneři této akce nelitovali námahy, invence ani prostředků, aby hlavní smysl akce- poděkování zdravotním sestřičkám, bylo odpovídající významu jejich práce. Nebyla to premiéra, akce se letos konala již po šesté a organizátorem soutěže nebyl nikdo jiný než David Novotný, který celou akci vymyslel a je autorem celého projektu. Pořádal ji tradičně významný výrobce a distributor zdravotnických pomůcek z Červeného Kostelce BATIST Medical, a. s.

Celý večer moderovala Štěpánka Duchková. Všem prozradila, že její kluci kousají paní zubařku a ta je nechce ošetřovat. „Mám s tím problém, oni si myslí, že se to paní zubařce líbí, jsem z nich nešťastná. Jsou oba stejní a nevím, po kom mají takovou fobii ze zubařů. Také se bojím, ale určitě to nemají po mně,“ dodávala Štěpánka Duchková.

Mezi účinkujícími se objevila Naďa Urbánková. „Jsem zdravá, a za pár dnů odlétám za svou dcerou Janičkou do Ameriky na tři týdny,“ prozradila Urbánková.

Nachlazený dorazil i Bohuš Matuš. „Nemám čas, mám řadu vystoupení a také Fantoma Opery, tak nevím co dříve.“

To Daniela Šinkorová nemůže v noci spát. „Neustále se probouzím a nemohu usnout, protože si opakuji text na nové muzikály The Addams Family a Mamma Mia, kde budu hrát. Těším se velmi na vánoce a už jsem začala nakupovat vánoční dárky, protože na to nebudu mít poté čas,“ dodala Daniela Šinkorová.

Tomáš Savka dovezl Hanku Křížkovou. Připustil, že má slabost pro zdravotní sestřičky, já jsem raději zavřený v šatně, odzpívám a pádím zase domů. „Mně vždy fascinovalo to jejich oblečení, které je opravdu sexy,“ prozradil Savka.

Vítězka Česko zpívá a herečka z Babovřesek Nella Řehořová se radila o svých písničkách s Renatou Drössler.

A Ivana Jirešová dorazila na akci celá nešťastná. „Bojím se o svou kočičku. Vůbec se mi nevrátila tři dny domů,“ stěžovala si Ivana. Po jejím vystoupení však dorazila dobrá zpráva, kočička se vrátila a našla se u sousedů. „Jen doufám, že nebyla někde randit a nebude mít koťata, ale možná si pořídím ještě jednu,“ a jela se podívat do blízké vesnice u Náchoda ještě na další kočičku.

Při módní přehlídce zdravotnických oděvů od firmy Zdravtex Olomouc sestřičky doprovázela skupina New Element.

Asi největší ovace u sestřiček sklidil Lukáš Bartuněk, který tančil na začátku večera se všemi finalistkami Cha-chu.

Dále vystoupily Iva Marešová, Two Voices či Gábina Goldová. Se zpožděním dorazila na vystoupení i Kamila Nývltová.  

Osobnosti poroty

V porotě, která vybírala nejlepší sestřičku, zasedlo sedmdesát pět porotců. Mezi odborníky z lékařského prostředí nechyběl MUDr. Radim Uzel a MUDr. Jan Cimický. Mezi nimi nemohla chybět i řada známých osobností jako je Jan Přeučil, Eva Hrušková, Vlastimil Harapes či Vendula Křížková a další osobnosti, kteří zvolili BATIST Nej sestřičku. Křížková prozradila, že nechala děti doma a udělala si výlet do Náchoda. „Stihla jsem se projít na zámku a dala si palačinku s kupou šlehačky a jahod. Dnes jsem hřešila,“ dodává Vendulka Křížová.

Úkolem poroty bylo zvolit z jedenácti finalistek a jednoho finalisty Nej sestřičku. Byl to úkol nesnadný, neboť již samotné finalistky byly pečlivě vybírány v předběžném kole z celkového počtu 493 přihlášených zdravotních sestřiček z různých nemocnic v celé republice. Lépe než slovy to asi vystihl porotce herec Jan Přeučil, který tradičně před sestrami smekl svůj klobouk a zvolal: „ Ne léky, ne lékaři, ale sestřičky! Váš úsměv, pohlazení a pochopení jsou ten pravý balzám pro nemocného člověka. Čest vám všem!“

Sestřičky se představily v disciplínách, jako je schopnost improvizovat v rozhovoru a odpovědět na záludné otázky porotců, vypadat pěkně v profesním oděvu či vyřešit úkol z ošetřovatelství. Při posledním úkolu ošetřovaly druhého Muže roku ČR 2014 Jana Pippingera.

Nadšený potlesk pro Nej sestřičku

Byly uděleny i čtyři vedlejší ceny ankety Nej sestřička sympatie 2014, které udělovali partneři celé akce.

Porotu okouzlila a BATIST Nej sestřičkou 2014 se stala Simona Hájková z Nemocnice Jihlava.

Je jí 45 let a je vrchní sestrou dětského oddělení - neonatologie. „Nečekala jsem to,“ rozplakala se vítězka na pódiu. „Přála bych hlavně všem mým malým pacientům hodně kilogramů. Poděkování patří všem mým kolegyním za jejich trpělivost,“ dodává Hájková, která vyhrála zájezd v hodnotě 30 000Kč. Dostala šperky Chartage, poukázky do kliniky Tana či Aurum Clinic Dr. Ivany Němečkové, noc v prezidentském apartmá v Hotelu Majestic Plaza Praha, solnou domácí jeskyni, šaty od společnosti Loram Praha, proměnu v salonu Bello by Pity a řadu dalších hodnotných cen.

tz

 

Foto: David Novotný

 
  • tisk
  • předplatit si