COVID-19
Florence podporuje  
Zpět na přehled aktualit

Aktuality

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek vystoupil v Evropském parlamentu k prioritám českého předsednictví v Radě EU

Datum: 14. 7. 2022
Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek vystoupil v Evropském parlamentu k prioritám českého předsednictví v Radě EU

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek 12. července představil priority CZPRES v oblasti zdravotnictví před Výborem pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin a zodpověděl dotazy poslanců Evropského parlamentu.

 

 

K příležitosti zahájení českého předsednictví v Radě EU vystupují ministři před jednotlivými výbory Evropského parlamentu. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek představil priority poslancům Výboru pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin (ENVI).

„Otázky zdraví jsou zásadní agendou českého předsednictví. V rámci něj se chceme věnovat především oblastem onkologie, vzácných onemocnění, očkování a několika legislativním návrhům, ke kterým pořádáme odborné konference,“ uvedl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek.

Ministr Válek se ve svém proslovu dotknul i témat jako Covid-19 a ruské agrese: „Priority CZ PRES jsou ovlivněny i ruskou agresí na Ukrajině spolu s příchodem velkého počtu uprchlíků do EU. V posledních týdnech rovněž vidíme, že Covid-19 není minulostí a my budeme usilovat o posílení připravenosti EU.“

Ministr zdravotnictví během zasedání výboru odpovídal na dotazy poslanců na téma vzácných onemocnění, priority zdraví, projednání návrhu EHDS, nedostatku léčiv, očkování, onkologie a dalších agend, které nás v oblasti zdraví čekají v následujících měsících.

 

Zdroj: MZČR

 
  • tisk
  • předplatit si