COVID-19
Florence podporuje  
Zpět na přehled aktualit

Aktuality

Spojme Česko pro Dům pro Julii

Datum: 4. 5. 2020
Spojme Česko pro Dům pro Julii

Paliativní péče v Česku v posledních letech naštěstí přestává být tabuizovaným tématem, ale stále je poněkud, alespoň z pohledu laické veřejnosti, na okraji zájmu. Tým Domu pro Julii, jehož ředitelkou je Mgr. Radka Vernerová, pochází z Brna a již několik let usiluje o vybudování prvního kamenného dětského hospice v ČR. Jeho cílem bude nejen odlehčovací péče pro dlouhodobě i krátkodobě pečující, ale hlavně možnost společného prožití terminálního stádia onemocnění dítěte s jeho rodiči, včetně zdravotní, psychologické a duchovní podpory.

Nadační fond Děti bez mobilu je partou nadšenců, kteří v rámci dobrovolnictví ukazují dětem alternativu k pasivnímu vysedávání u elektronických hraček. Hlavní náplní jsou každodenní činnosti, jako např. dílny šití, vaření, vyrábění vlastních výrobků z různých materiálů, rybaření, sportovní a turistické aktivity, spolupráce s místním domem seniorů, poznávání různých profesí atd. V minulém roce  také v rámci své činnosti uskutečnili rekord – ušili jsme největší ručně šitou piknikovou deku v ČR. Podařilo se jim spojit lidi z Dobříšska a uvědomili si, že je mezi námi spousta lidí ochotných pomoci a že se rádi setkávají.

Letos přišli s novou myšlenkou, s novým pokusem o rekord a spojit Česko. Hlavním cílem je však podpora stavby nového hospice Domu pro Julii. „Velmi si vážíme odborníků, kteří jsou ochotni se těmto dětem a jejich rodinám kvalitně a s veškerou láskou a péčí věnovat, proto jsme se rozhodli Dům pro Julii podpořit.“ říká autor projektu Spojme Česko Bc. Jakub Jánský

„Projekt Spojme Česko z našich aktivit spontánně vyplynul. V jeho rámci se pokusíme vytvořit největší mapu ČR složenou z jednotlivých dílků PUZZLE. A i vy se můžete zapojit!“ doplnil. Každý člověk v této republice se zakoupením jednoho dílku této mapy stane spolurekordmanem největších puzzle v ČR, ale hlavně podpoří dobrou věc, podpoří Dům pro Julii.

 

 
  • tisk
  • předplatit si