COVID-19
 
Zpět na přehled aktualit

Aktuality

Veletrhy MEDICA a COMPAMED 2020 se letos uskuteční v digitální podobě jako „virtual.MEDICA“ a „virtual.COMPAMED“ se třemi hlavními oblastmi

Datum: 19. 10. 2020
Veletrhy MEDICA a COMPAMED 2020 se letos uskuteční v digitální podobě  jako „virtual.MEDICA“ a  „virtual.COMPAMED“ se třemi hlavními oblastmi

Přední veletrhy MEDICA 2020 a COMPAMED 2020 se uskuteční v termínu 16. - 19. listopadu 2020 jako informační a komunikační platformy pro odvětví zdravotnické techniky a dodavatelský průmysl zdravotnické techniky kompletně ve virtuálním formátu. 

V rámci „virtual.MEDICA“ a „virtual.COMPAMED“  čeká na všechny návštěvníky s rozhodujícími pravomocemi ve všech oblastech zdravotnictví na adresách virtual.MEDICA.de a virtual.COMPAMED.de rozsáhlá nabídka složená ze tří centrálních částí: `Conference Area´ (program konferencí a diskuzí), `Exhibition Space´ (vystavovatelé a nové produkty) jakož i `Networking Plaza´ (matchmaking).
 
V příštím roce se uskuteční veletrhy MEDICA 2021 a COMPAMED 2021 v hybridním konceptu, skládajícím se z kombinace živé platformy pro odborné návštěvníky na düsseldorfském výstavišti spojenou s digitální nabídkou.
 
„Naše koncepce hygienických a infekčních opatření byla vystavovateli přijata kladně a postupné uvolňování opatření v mezinárodním kontextu na začátku léta nám dávala naději v úspěšné a bezpečné uspořádání obou veletrhů. Avšak vývoj celosvětové pandemie nás donutil celou situaci nově posoudit. V kontextu četných omezení v cestování a velmi vysokého stupně mezinárodnosti veletrhů MEDICA a COMPAMED na straně jak vystavovatelů, tak i návštěvníků jsme museli rozhodnout, že se v letošním roce zaměříme výhradně na virtuální formát“, vysvětluje pan Wolfram Diener, generální ředitel Messe Düsseldorf.
 
 
 
 
„Stěžejní značkou veletrhů MEDICA a COMPAMED je mezikontinentální dosah na straně vystavovatelů i návštěvníků. Tato hlavní role klasické formy veletrhu nemůže být v letošním roce z důvodu pandemie realizována. Díky každoročnímu pořádání obou veletrhů zůstaneme s našimi zákazníky nyní přeci jen v kontaktu, a to organizací obsáhlého virtuálního a pro všechny dostupného veletrhu s vysoce kvalitním programem. To je situaci odpovídající dobrá výchozí pozice pro plnohodnotné obnovení akcí ve veletržním kalendáři roku 2021“, uvedl dále Diener. 
 
Naposledy se veletrhů účastnilo více jak 80 procent vystavovatelů ze zahraničí, z celkem přibližně 70 zemí. Návštěvníci přijeli ze 170 zemí, podíl zahraničních návštěvníků činil 70 procent. Na obou veletrzích v loňském roce vystavovalo celkem 6.300 vystavovatelů a navštívilo je 121.000 odborných návštěvníků. 
 

Výborná výchozí pozice díky etablovaným online-portálům 

 
„V minulých letech jsme průběžně budovali digitální nabídku a díky tomu disponujeme na webových portálech MEDICA a COMPAMED kvalitní internetovou platformou pro tyto obory. Ty nyní můžeme použít a nabídnout tak našim zákazníkům v této mimořádné době odpovídající nástroje ke vzájemnému propojení cenných vědomostí“, vyzdvihuje pan Horst Giesen, Global Portfolio Director Health & Medical Technologies Messe Düsseldorf
 
 
 
 
„V termínu konání veletrhů MEDICA 2020 a COMPAMED 2020 vyhledáme společně se zapojenými svazy a partnery veletrhu to nejlepší pro streaming z doposud 600 plánovaných zasedání odborných konferencí a diskuzních fór. Účastníky virtuálních formátů čekají samozřejmě především témata, která se budou dotýkat velkou měrou tématu covid-19. K tomu se přidají prezentace vystavovatelů k jejich inovacím a dále bude poskytnut prostor pro online-matchmaking k navázání cenných obchodních kontaktů včetně funkcionality pro video-webmeeting", dodává k připravovanému programu pan Giesen. 
 
Odborný program veletrhu MEDICA zahrnuje následující diskuzní fóra: MEDICA CONNECTED HEALTHCARE FORUM, MEDICA HEALTH IT FORUM, MEDICA LABMED FORUM, MEDICA TECH FORUM, MEDICA ECON FORUM, a dále COMPAMED HIGH-TECH FORUM a COMPAMED SUPPLIERS FORUM. 
 
Všechny informace o možné účasti na veletrhu MEDICA 2020 a COMPAMED 2020 v digitální podobě naleznete na: virtual.MEDICA.de a virtual.COMPAMED.de
 
 
foto: MEDICA
 
 
  • tisk
  • předplatit si