COVID-19
 
Zpět na přehled aktualit

Aktuality

Zdravotnické a lékařské odbory vyzývají poslance, aby podpořili novelu rozpočtu

Datum: 18. 2. 2021
Zdravotnické a lékařské odbory vyzývají poslance, aby podpořili novelu rozpočtu

Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče ČR a Lékařský odborový klub - Svaz českých lékařů oceňují, že vláda vzala vážně situaci a osobní obětavost zdravotníků a zaměstnanců sociálních služeb a že v projednávaném návrhu rozpočtu počítá s adekvátními financemi na odměny pro tyto zaměstnance.

Odbory je považují za zcela zásadní nejen kvůli spravedlivému ocenění dennodenně odváděné vyčerpávající práce, ale i do budoucna, protože se obávají, že po skončení epidemie nebudou chtít mnozí zdravotníci a zaměstnanci sociálních služeb už nikdy nic podobného zažít. První konkrétní takové případy už odbory znají. 
Právě finanční odměna jako důkaz celospolečenského ocenění současné práce zaměstnanců nemocnic, záchranek a dalších zdravotníků a rovněž zaměstnanců sociálních služeb může být podle odborů rozhodujícím faktorem, který tyto lidi povzbudí, umožní jim znovu načerpat sílu a setrvat ve své profesi.
 
Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče ČR a Lékařský odborový klub - Svaz českých lékařů proto vyzývají poslankyně a poslance, aby předložený návrh novely rozpočtu podpořili.
 
  • tisk
  • předplatit si