COVID-19
Florence podporuje  
Zpět na přehled aktualit

Anděl mezi zdravotníky

Anděl mezi zdravotníky 3 – Jan Sedláček

Datum: 29. 7. 2022
Anděl mezi zdravotníky 3 – Jan Sedláček

Představujeme vám 9. finalistu 3. ročníku soutěže Anděl mezi zdravotníky. 

 

Jan Sedláček

37 let, Fakultní nemocnice Bulovka, zástupce vrchní sestry na Klinice infekčních nemocí

Jan Sedláček pracuje ve zdravotnickém oboru 16 let. S úsměvem říká, že v 15 letech šel na zdravotní školu s tím, že tam bude spousta holek. Uvědomění, že chce pomáhat, přišlo až ve 3. ročníku, kdy začali chodit na praxi. Začínal v Thomayerově nemocnici na chirurgické JIP, pak přešel na Bulovku na ARO a posléze na infekční oddělení. Je rád, že zdravotních bratrů přibývá, jako silní chlapi jsou žádaní hlavně na odděleních s intenzivní péčí.

V době covidu proběhla pracovní fotka Jana Sedláčka médii, když na Bulovce aktivovali box JIP pro vysoce nebezpečné nákazy a on byl přitom oblečený do skafandru. Bohužel také ošetřoval i prvního pacienta, který na covid zemřel.

O soutěži Anděl mezi zdravotníky Jan Sedláček věděl. Nominovali ho jeho nadřízení a on sám si došel pro zkušenosti k doktorce Kristýně Herrmannové, která se za Bulovku účastnila 1. ročníku.

Jan Sedláček je srdcem fotbalista. V Mělníku trénuje mladé fotbalisty. Velkým koníčkem mu je i jízda na kole. Je ženatý, má 14letého syna, který také hraje fotbal.

 
  • tisk
  • předplatit si