COVID-19
Florence podporuje  
Zpět na přehled aktualit

Anděl mezi zdravotníky

Anděl mezi zdravotníky 3 – Jitka Mlíková Seidlerová

Datum: 2. 8. 2022
Anděl mezi zdravotníky 3 – Jitka Mlíková Seidlerová

Představujeme vám 11. finalistku 3. ročníku soutěže Anděl mezi zdravotníky. 

 

Jitka Mlíková Seidlerová

45 let, Fakultní nemocnice Plzeň, zástupkyně přednosty pro léčebnou péči na II. interní klinice

Docentka Jitka Mlíková Seidlerová vysvětlila, že za dlouhým názvem zástupkyně přednosty pro léčebnou péči se skrývá slovo primářka a to znamená zajistit praktickou a administrativní činnost celé kliniky, která zaměstnává přibližně 50 lékařů a 150 sester. Její specializací je hypertenze, proto ještě navíc má dva a půl dne v týdnu svoji ambulanci. Protože jsou i výukovým pracovištěm, značný čas věnuje také přednáškám a praktické výuce budoucích lékařů, sester a záchranářů.

Doktorát dělala Jitka Mlíková Seidlerová v zahraničí, strávila 4 roky v Belgii a přivezla si neocenitelné zkušenosti. Přišla i krize, kdy se střetávaly zájmy rodiny a kariéry. Naštěstí nastoupil manžel a hodně pomohl. Paní docentka nemůže říct, že v její kariéře bylo něco nepřekonatelně těžké a tituly? To je prý jen taková drobnost, kterou nechce ani zmiňovat. Však také všechny diplomy, akreditace a ocenění má strčené v gauči, je to pro ni jen kus papíru. Větší radost má, když se jí podaří napsat dobrý odborný článek nebo se v praxi v nemocnici posunou o kus dál.

O soutěži Anděl mezi zdravotníky Jitka Mlíková Seidlerová podvědomí měla. Když jí sdělili, že do soutěže půjde, myslela si, že to je legrace. Nejprve volala na tiskový odbor a tam se dozvěděla, že ji nominovala náměstkyně pro ošetřovatelskou péči. Přiznala, že na dění kolem soutěže se moc netěší, protože nemá ráda oficiality, ale bude se snažit uspět co nejlépe.

Jitka Mlíková Seidlerová je vdaná, má 7letou dceru a mezi její koníčky patří turistika a plavání.

 

 
  • tisk
  • předplatit si