COVID-19
Florence podporuje  
Zpět na přehled aktualit

Anděl mezi zdravotníky

Anděl mezi zdravotníky 3 – Šárka Trčková

Datum: 31. 7. 2022
Anděl mezi zdravotníky 3 – Šárka Trčková

Představujeme vám 10. finalistku 3. ročníku soutěže Anděl mezi zdravotníky. 

 

Šárka Trčková

51 let, Městská nemocnice Ostrava, staniční sestra Neurochirurgie JIP

Šárka Trčková pracuje ve zdravotnictví téměř 30 let. Po gymnáziu se nedostala na medicínu, udělala si postgraduál a pak už se její kariéra zdravotní sestry rozjela. Začínala v domově důchodců a po mateřské dovolené přešla na oddělení neurochirurgie. Začala na standardním oddělení, pak se vypracovala na JIP a posléze na pozici staniční sestry. Každá práce měla svoje a přinesla Šárce Trčkové bohaté zkušenosti.

Její zájem o zdravotnictví vznikl i z jiného důvodu. Přiznala, že se jí líbí uniformy a i z toho důvodu jí obor zdravotní sestra připadal atraktivní. Dnes považuje obor zdravotní sestra za velmi prestižní zaměstnání a je přesvědčená, že kdo si tento obor vybere, vždycky práci najde.

Soutěž Anděl mezi zdravotníky zná z předešlých ročníků. Nominovala ji vrchní sestra a účast bere jako velkou relaxaci. Vzhledem k tomu, že tančila ve folklorním souboru, trému z jeviště má opravdu minimální.

Šárka Trčková je vdaná a má dvě děti. Starší syn je architekt a mladší studuje pedagogiku. Šárka Trčková ráda chodí po horách, miluje Beskydy a je hrdá, že s manželem zvládli Beskydskou sedmičku. Miluje svoji práci a ráda se ve svém oboru vzdělává. I to bere jako velký odpočinek.

 
  • tisk
  • předplatit si