Florence podporuje  
Zpět na přehled aktualit

Anděl mezi zdravotníky

Anděl mezi zdravotníky – vítězka ceny Sympatie Florence

Datum: 13. 10. 2022
Anděl mezi zdravotníky –  vítězka ceny Sympatie Florence

Vítězkou ceny Anděl mezi zdravotníky SYMPATIE FLORENCE se stala magistra Gabriela Bendová.

Rozhovor s vítězkou si můžete přečíst v nejnovější Florence 5/2022, nebo na www.florence.cz.

 

 

Gabriela Bendová

29 let, Královéhradecká lékárna, Hradec Králové, lékárnice

Magistra Gabriela Bendová přiznala, že vždy chtěla pomáhat lidem. Ale krev, zranění a traumata jí nedělají dobře na psychiku, maminka byla zdravotní sestra, tatínek chemik, Gabrielu bavila biologie a chemie, tak studium farmacie byla jasná volba.

Na svém oboru oceňuje, že se stále vyvíjí, pořád se učí. Navíc musí vyjít se zákazníky lékárny. Se zákazníky, kteří si informace „vygooglili“ na internetu a jsou už rozhodnuti, moc nenadělá, ale pak jsou lidé, kteří si chtějí nechat poradit. Proto, když má tu možnost a prostor, chce rozhodně poskytnout co nejlepší péči.

Do soutěže Gabrielu Bendovou delegoval šéf Královéhradecké lékárny Josef Dag Veselý. Nabídku přijala docela vyděšeně, ale nedostala možnost couvnout. Má trému a smíšený pocit, že nemá, co nabídnou. Je prý v soutěži víc zajímavějších lidí, než ona.

Gabriela Bendová je vdaná a bezdětná. S manželem si pořídili psa a s ním tráví každou volnou chvíli v přírodě. Největší koníčkem je poslech hudby. Má ráda punk rock a rock. Uřvaná hudba prý vyjadřuje spoustu pocitů, to ji nabíjí. Před zkouškou si vždy pouštěla kapelu 30 Seconds to Mars. Stejnou muziku si pustí i před finále soutěže Anděl mezi zdravotníky.

 

 
  • tisk
  • předplatit si