Florence podporuje  
Zpět na přehled aktualit

Anděl mezi zdravotníky

Cena Sympatie Florence 2023

Datum: 20. 9. 2023
Cena Sympatie Florence 2023

Cenu Sympatie Florence získala staniční porodní asistentka z Nemocnice Jihlava Bc. Romana Daňhelová. Ještě jednou gratuluje a pojďme si připomenout její medailonek i předání ceny.

Bc. Romana DaňhelováNemocnice Jihlava, porodní asistentka

Romana Daňhelová je původně dětská sestra. Chtěla pracovat v jeslích, ale tenkrát nebylo pro ni pracovní místo. Proto šla ještě na dva roky studovat do Brna obor porodní asistentka.

Bylo to šťastné rozhodnutí, dnes si nedokáže představit, že by dělala něco jiného. Pracuje 25 let na porodním sále a kolik miminek přivedla na svět, nepočítá. Tvrdí, že její práce není o kvantitě porodů, ale o kvalitě, snaží se, aby ženy neodešly od porodu s nějakým traumatem. Největší odměnou pro ni je, když si jí rodičky pamatují a při dalším porodu se ozvou, jestli by zase nemohla vést jejich porod. S pochopením pohlíží i na přítomnost otců u porodu. Otcové u porodu jsou skvělí, přicházejí připraveni a prý čím dál tím méně omdlívají.

Romana Daňhelová se neustále dál vzdělává, vyhledává kurzy, aby držela krok s moderními porodnickými metodami.

Je vdaná a má dva syny (19 a 23). Ráda sportuje, jezdí na kole, v zimě lyžuje, chodí si zaběhat, pracuje na zahradě a ráda zajde do divadla a kina.

Do soutěže Anděl mezi zdravotníky Romanu Daňhelovou delegovala náměstkyně ošetřovatelské péče. Romana o sobě tvrdí, že není typ, který by se rád prezentoval na veřejnosti, před finále soutěže bude nervózní a doufá, že nezklame. Palce jí bude držet její rodina.
 


Fotky ze soustředění:

 

 

 


Video z předání ceny:

 

 
  • tisk
  • předplatit si