Florence podporuje  
Zpět na přehled aktualit

Anděl mezi zdravotníky

Jak se vede vítězce Anděla mezi zdravotníky?

Datum: 19. 1. 2023
Jak se vede vítězce Anděla mezi zdravotníky?

Navštívili jsme vítězku Anděla mezi zdravotníky primářku MUDr. Martu Vachovou na jejím domovském pracovišti – Centru pro roztroušenou sklerózu v Teplicích.

Usměvavá paní primářka se rozhovořila o své práci, svých pacientech a možnostech léčby. Její slova si budete moci přečíst v prvním čísle Florence 2023, ve kterém jsme se na roztroušenou sklerózu jako na nevyléčitelné autoimunitní onemocnění zaměřili.

Kolegové velmi oceňují její lidský přístup a to, že paní primářka se drží nemoci v patách a dělá vše pro to, aby měla vždy kam sáhnout pro léčbu pacientů.

Mimo jiné jsme se zeptali, jak se vede vítězce Anděla mezi zdravotníky. Dozvěděli jsme se, že na účast na akci velmi ráda vzpomíná a má na ni i příjemné ohlasy, sami pacienti jsou prý rádi, že chodí právě k nim. „Říkají, že jsou na nás hrdí, že „chodí k andělům“ a vnímají to tak, že ocenění padá i na ně,“ dodává primářka. Potvrzuje to i fakt, že na Vánoce dostala paní primářka mnoho různých andílků, kterými vyzdobili ordinaci. „Je to velmi milé, mám radost, že s námi pacienti souzní,“ dodává.

Na pomyslné předávání žezla v srpnu se již velmi těší.

 

Redakce Florence

 

 
  • tisk
  • předplatit si