Florence podporuje  
Zpět na přehled aktualit

COVID-19

Česko doplní zásoby léku na covid-19

Datum: 28. 3. 2022
Česko doplní zásoby léku na covid-19

Pacienti v Česku již vyčerpali zásoby léku na covid-19 – molnupiravir, které čítaly 20 000 balení.

 

Výrobce se dohodl s Ministerstvem zdravotnictví

Farmaceutická společnost MSD, která lék vyrábí, se s Ministerstvem zdravotnictví v těchto dnech domluvila na dalším zásobování. Podle nové dohody již množství nebude omezené, MSD bude české nemocnice zásobovat nepřetržitě podle potřeby a poptávky.

„Vzhledem k vyčerpání první dodávky přichází dohoda v nejvyšší čas. S přechodem na kontinuální dodávky léku již žádná nemocnice nemusí řešit, kde je kolik přípravku k dispozici. Jednoduše budou objednávat potřebné množství a to také dostanou,“ říká Jakub Zadák, vedoucí komunikace MSD. „V důsledku války na Ukrajině má sice svět nyní jiné starosti, ale covid-19 bohužel nezmizel a vzhledem k počtu nakažených je potřeba dodávek léku na něj stále aktuální,“ dodává.

Molnupiravir je experimentální, orálně podávaný antivirotický lék na bázi ribonukleosidového analogu, který pomáhá zabraňovat množení RNA virů. Mezi ně patří i SARS-CoV-2, který způsobuje onemocnění covid-19.

 


O společnosti MSD

MSD je přední globální biofarmaceutickou společností. Již 130 let se zaměřuje na výzkum a vývoj léčiv a vakcín proti těm nejzávažnějším onemocněním. Vývoj nových možností léčby a prevence byl a zůstává jejím posláním umožňujícím chránit to nejcennější – život.

 

 
  • tisk
  • předplatit si