COVID-19
Florence podporuje  
Zpět na přehled aktualit

COVID-19

Do čtyř fakultních nemocnic poputují lůžka s unikátní technologií využitelnou i při COVID-19

Datum: 3. 4. 2020
Do čtyř fakultních nemocnic poputují lůžka s unikátní technologií využitelnou i při COVID-19

Společnost Linet, největší evropský výrobce zdravotnických a pečovatelských lůžek, 3. dubna informovala, že uzpůsobila výrobu a snaží se nemocnicím po celém světě pomoci v boji proti pandemii COVID-19. Ve spolupráci s odborníky z 1. lékařské fakulty UK a Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny VFN v Praze zároveň vyvinula řešení, které dovoluje optimalizovat léčbu pacientů trpících syndromem akutní dechové tísně (ARDS), např. v důsledku COVID-19. Nyní podle sdělení v tiskové zprávě společně s ministerstvem průmyslu a obchodu a týmem expertů připravuje nasazení tohoto řešení do čtyř špičkových českých nemocnic. 

Společnost LINET se už několik let podílí na výzkumu využití nejmodernějšího plicního diagnostického zařízení EIT (elektrická impedanční tomografie) společně s platformou lůžek Multicare v intenzivní péči. „Jako první na světě jsme nabídli klasická lůžka pro intenzivní péči s možností tzv. laterálního náklonu ALT až 30 stupňů. Na základě diagnostiky umožňuje EIT lůžko pacienty polohovat dle jejich individuálních potřeb. Poloha těla během umělé plicní ventilace je velmi důležitá, ovlivňuje totiž velkou měrou plicní mechaniku. Naše řešení umožňuje každého pacienta polohovat podle jeho individuálního aktuálního stavu a získat z tohoto polohování pro pacienta v kritickém stavu co největší užitek,“ vysvětluje Martin Ričl, šéf klinického výzkumu ve společnosti LINET.

LINET spolupracuje s krizovým štábem ČR, který připravuje dodávku těchto zařízení v nejbližších dnech. Unikátní technologii pro své pacienty získá VFN v Praze, FN u svaté Anny v Brně, FN Ostrava a FN Hradec Králové. 

red

 
 
  • tisk
  • předplatit si