COVID-19
 
Zpět na přehled aktualit

COVID-19

Nemocnicím pomáhají desítky budoucích sester z ústecké univerzity

Datum: 4. 4. 2020
Nemocnicím pomáhají desítky budoucích sester z ústecké univerzity

V nemocnicích Ústeckého kraje působí v rámci uložené pracovní povinnosti 30 budoucích sestřiček z Univerzity J. E Purkyně (UJEP). Další pomáhají dobrovolně, jde třeba o studentky oboru Porodní asistentka. ČTK to řekla mluvčí univerzity Jana Kasaničková.

UJEP předala 17. března krizovému štábu kraje seznamy a kontakty studentů. Univerzita tím reagovala na usnesení vlády, která uložila pracovní povinnost některým studentům sociálních a zdravotnických oborů.

Krajský úřad má podle Kasaničové v případě potřeby možnost povolat k pracovní činnosti až 635 studentů univerzity. Obsah, rozsah a místo prací stanoví studentovi pracovním příkazem hejtman Oldřich Bubeníček. Zatím bylo osloveno asi 40 studentů, a to převážně studujících na Fakultě zdravotnických studií (FZS), uvedla Kasaničová a dodala, že úřad požadoval i další pomoc.

"Pedagogická fakulta (PF) UJEP vyšla vstříc naléhavé prosbě Krajského úřadu o pomoc při zajištění výuky v dětských domovech," řekla Kasaničová. Tuto pomoc koordinuje Centrum pedagogické praxe. Podle mluvčí studenti učí děti v dětských domovech online. Více než 30 studentů PF pomáhá také s hlídáním dětí.

Kromě Krajské zdravotní, která spravuje nemocnice kraje, a krajského úřadu projevil zájem o dobrovolnickou pomoc studentů také magistrát Ústí nad Labem. "Má velký zájem o dobrovolníky, zejména pro zajištění takzvané sousedské výpomoci, pomoc seniorům a osobám v karanténě, hlídání dětí a pomoc s úkoly," uvedla Kasaničová. Studenti se mohou hlásit na e-mail pfpomaha@ujep.cz.

zdroj: ČTK

 
  • tisk
  • předplatit si