COVID-19
 
Zpět na přehled aktualit

COVID-19

Sto plicních ventilátorů a sto tisíc respirátorů darem

Datum: 12. 11. 2020
Sto plicních ventilátorů a sto tisíc respirátorů darem

Ministerstvo zdravotnictví obdrží od české společnosti BTL na základě darovací smlouvy celkem 100 transportních plicních ventilátorů a 100 000 respirátorů třídy FFP2. Plicní ventilátory a respirátory v celkové hodnotě přes 10 milionů korun bude resort zdravotnictví distribuovat mezi vybrané nemocnice.

Dalších 200 plicních ventilátorů daruje společnost BTL přímo jednotlivým nemocnicím na základě jejich individuálních poptávek.
 
„Jedná se o významnou pomoc českému zdravotnictví, a to navíc v době, která je více než složitá. O to hodnotnější tato pomoc je a velmi si jí vážím. Díky společnosti BTL ventilátory najdou uplatnění nejen v nemocnicích přímo řízených ministerstvem zdravotnictví, ale i v ostatních, kde budou právě potřeba,“ uvedl ministr zdravotnictví doc. Jan Blatný.
 
Část plicních ventilátorů je již nyní uskladněna ve Správě státních hmotných rezerv, odkud bude na základě dat z národního dispečinku lůžkové péče distribuována na pracoviště, kde budou v danou chvíli nejvíce potřeba. Všechny nemocnice, které tyto ventilátory budou používat, je obdrží bezplatně. Ventilátory a respirátory jsou standardně certifikovány pro použití v EU.
 
Společnost BTL, která byla založena v České republice, patří mezi přední světové výrobce zdravotnické techniky v oblasti fyzikální terapie, kardiologie a estetické medicíny.
 
„Hned po vypuknutí pandemie jsme měli potřebu pomoci. Našim českým vývojářům se podařilo v rekordním čase vyvinout a vyrobit kvalitní respirátory a záhy na základě volné licence americké firmy i vlastní plicní ventilátory,” uvedl Tomáš Drbal, ředitel společnosti BTL.
 
  • tisk
  • předplatit si