COVID-19
 
Zpět na přehled aktualit

COVID-19

Stock Plzeň vyrobí a zdarma dodá až 90 000 lahviček s dezinfekcí

Datum: 18. 3. 2020
Stock Plzeň vyrobí a zdarma dodá až 90 000 lahviček s dezinfekcí

Stock Plzeň-Božkov, největší výrobce lihovin v ČR, tento týden vyrobí a zdarma dodá až 90 000 lahviček s dezinfekcí na ruce. Dezinfekce by měla chránit především personál obchodů s potravinami a pracovníky potravinářských podniků a lze ji použít i ve zdravotnických zařízeních, jak dnes ČTK řekla mediální zástupkyně plzeňské likérky Hana Pazderková. Opatření souvisí se snahami zastavit šíření nynější epidemie koronaviru v zemi.

Lahvičky o objemu 0,2 litru budou obsahovat aromatický dezinfekční prostředek se zvlhčovačem pokožky. "Po dohodě s Potravinářskou komorou a ministerstvem zemědělství je firma zdarma poskytne státu a část zaveze přímo řetězcům s potravinami," uvedla Pazderková. Další dezinfekci ve velkoobjemových kontejnerech dostane v tomto týdnu Plzeňský kraj a Plzeň a bude sloužit hlavně pro záchranáře a hasiče.

"Děkujeme všem záchranným složkám, ale i pracovníkům v potravinářských provozech a obchodech za práci, kterou odvádějí, a chceme jim takto pomoci," uvedl ředitel Stocku Jan Havlis.

ČTK

 

 

 
  • tisk
  • předplatit si