Florence podporuje  
Zpět na přehled aktualit

COVID-19

V pondělí 24. ledna se spustila registrace k očkování posilovací dávkou pro děti nad 12 let

Datum: 25. 1. 2022
V pondělí 24. ledna se spustila registrace k očkování posilovací dávkou pro děti nad 12 let

Ministerstvo zdravotnictví rozhodlo o spuštění registrace pro očkování posilovací dávkou pro děti starší 12 let.

 

Očkování bude probíhat vakcínou Comirnaty od společnosti Pfizer/BioNTech a registrace pro tuto věkovou kategorii byla spuštěna v pondělí 24. ledna. Toto bylo projednáno i s Českou vakcinologickou společností ČLS JEP a Českou pediatrickou společností ČLS JEP, které s tím obě vyjádřily souhlas.

Posilovací dávka vakcínou Comirnaty od společnosti Pfizer/BioNTech bude pro osoby ve věku 12–17 určena bez ohledu na to, jakou vakcínou bylo očkováno původní schéma.

„Očkování posilovací dávkou výrazně snižuje riziko vážného onemocnění covid-19, a to včetně varianty omikron. V pondělí proto spouštíme registraci na očkování posilovací dávkou i pro děti starší 12 let, aby i ony mohly získat maximální ochranu před onemocněním covid-19 a připojujeme se tak k řadě zemí EU,“ vysvětluje ministr zdravotnictví Vlastimil Válek.

Očkování bude probíhat primárně v ordinacích praktických lékařů pro děti a dorost, a také na očkovacích místech, která to umožňují. Starší zájemci o očkování ve věku 16–17 let mohou navštívit libovolné očkovací místo.

Posilovací dávku bude možné aplikovat po 5 měsících od data dokončeného původního očkování.


 

 

 
  • tisk
  • předplatit si