Florence podporuje  
Zpět na přehled aktualit

Názory & Volný čas

Každé páté české dítě má nadváhu nebo obezitu. Pojďme tomuto trendu společně čelit!

Datum: 23. 3. 2023
Každé páté české dítě má nadváhu nebo obezitu. Pojďme tomuto trendu společně čelit!

Masivní nástup cukrovky, ortopedických a psychických potíží nebo infarktů v nižším dospělém věku. To jsou jen některé z dopadů, ve které podle lékařů ústí čím dál intenzivnější problém s dětskou obezitou

Obezita dětí a mladistvých je v ČR problém, který se týká stále většího množství rodin. Jako společnost, která již 30 let pomáhá dospělým lidem v cestě za lepším a zdravějším životem, vnímáme dětskou obezitu jako tikající bombu, kterou nelze přehlížet.

Rozhodli jsme se proto naše znalosti a zkušenosti namířit i tímto směrem. Jsme přesvědčeni, že mnohem lepší je vzniku obezity předcházet, než se s kily navíc a zdravotními následky s obezitou souvisejícími potýkat v dospělosti.

 

Zdravý jídelníček celé rodiny je základem úspěchu

Co mají děti jíst? Kolik energie a živin? Jak velké porce? Jak často? Jak vytvořit dětem správné stravovací návyky? Co pitný režim? Jak pohlídat nadbytečný příjem cukrů? Jak mít mlsání pod zdravou kontrolou?

Tolik otázek, které se na nás jako na rodiče valí ve chvíli, kdy začneme stravování našich dětí více řešit. Zároveň je třeba podotknout, že ruku v ruce se stravováním dětí jde i stravování nás dospělých. Jen těžko můžeme měnit návyky našich dětí, pokud nezměníme ty své. Souhlasíte?

Děti milují sladkou chuť! Jak uspokojit chutě na sladké a zároveň obohatit dětský jídelníček o zdravé tuky, bílkoviny, vlákninu a potřebné vitamíny a minerální látky?

Inspirujte se jednoduchým receptem, který splňuje zásady zdravé výživy, a přitom neobsahuje ani gram přidaného cukru. Vyzkoušejte, ochutnejte a přesvědčte se, že mlsat se dá i zdravě.

RECEPT | AVOKÁDOVO-BANÁNOVÝ DEZERT 

 

Chcete se naučit společně se svými dětmi žít podle zásad zdravého životního stylu a shodit nadbytečné kilogramy? Chcete poradit, jak být svému dítěti příkladem a jak udělat něco navíc i pro své zdraví?

Nyní máte jedinečnou šanci zapojit se do programu STOBík - je určený pro děti od 8 do 13 let a nabízí péči pro vaše dítě i pro vás. Celou vaši rodinu budeme podporovat v malých postupných změnách ve vztahu k výživě, pohybu i psychickému zdraví.

Společně vytvoříme podpůrné prostředí, aby se vám i vašemu dítěti žilo radostněji.

Svěřte své dítě i sebe do rukou odborníků STOBu a naučte se žít zdravěji. 

 

Pojištěncům Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra bude kurz zpětně uhrazen v plné výši!

 

TZ

 
  • tisk
  • předplatit si