Florence podporuje  
Zpět na přehled aktualit

Názory & Volný čas

Loono přivezlo z Bruselu prestižní ocenění EU Health Award 2021 za kampaň #prsakoule

Datum: 12. 5. 2022
Loono přivezlo z Bruselu prestižní ocenění EU Health Award 2021 za kampaň #prsakoule

Loono převzalo v Bruselu prestižní ocenění EU Health Award 2021 za 3. místo v kategorii neziskových organizací, které se zabývají prevencí rakoviny u dětí a mladých lidí. Do letošního ročníku bylo zařazeno 110 projektů z 15 různých zemí EU.

 

„Je neskutečné, že Loono dokázalo obstát v tak velké konkurenci úžasných projektů. Tuto cenu by si totiž zasloužil úplně každý z nich,“ říká zakladatelka Loono Kateřina Vacková. „Je to obrovská motivace, neskutečné nakopnutí. EU Health Award nám ukazuje, že se dokážeme prosadit i na mezinárodní scéně a že je téma prevence skutečně univerzální, nedefinují jej hranice jednotlivých států,“ dodává.

EU Health Award 2021 ocenila neziskové organizace i vzdělávací společnosti, které podporují zlepšování zdravotní gramotnosti v oblasti rakoviny u dětí a mladých lidí od 6 do 24 let, i iniciativy, které se zabývají zmírňováním dopadů koronavirové pandemie na duševní zdraví. Loono porotu přesvědčilo svou kampaní Sahám si na ně každý měsíc - #prsakoule (v angličtině I touch them every month – Boobs and balls). Ocenění zástupkyním Loono předala hlavní poradkyně Evropské komise pro zdraví a krizový management Isabel De la Mata.

Porotu při vybírání vítězů zajímal přínos ke zlepšení gramotnosti v oblasti prevence rakoviny u mladých lidí, přenositelnost iniciativy do jiných prostředí a komunit včetně jiných členských států EU, dlouhodobá udržitelnost iniciativy a inovativní a kreativní přístup s ohledem na cílovou skupinu.

EU Health Award však není jediné ocenění, kterým se může Loono v posledních týdnech pochlubit. Kateřina Vacková v tomto roce obdržela titul EY: Společensky prospěšný podnikatel roku 2021 a kampaň #prsakoule získala cenu československého LinkedInu LiFT v kategorii marketingový počin roku.

 


Loono je týmem mladých lékařů, studentů medicíny a dalších profesionálů, kteří věří, že by se neměli pacienti pouze léčit, ale vést k prevenci nejrůznějších onemocnění. V minulosti odstartovalo kampaň za prevenci onkologických (#prsakoule) a kardiovaskulárních onemocnění (#zijessrdcem) i reprodukčního (#doledobry) a duševního zdraví (#dobrenitro). Během 7 let své existence Loono zrealizovalo více než 2 500 workshopů, na kterých vyškolilo přes 120 tisíc lidí. Veškeré další informace najdete na webových stránkách www.loono.cz, sociálních sítích @Loonocz

 

 
  • tisk
  • předplatit si