COVID-19
Florence podporuje  
Zpět na přehled aktualit

Podporujeme

Patron dětí - Pomáhejme dětem, které nemají v životě štěstí

Datum: 25. 8. 2021
Patron dětí - Pomáhejme dětem, které nemají v životě štěstí

Charitativní projekt Patron dětí je jediným oficiálním neziskovým partnerem
55. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary.

„Projekt Patron dětí jsme si jako oficiálního neziskového partnera festivalu vybrali zejména pro jeho adresnost a transparentnost,“ říká Jiří Bartoška, prezident Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, a dodává: „Líbí se nám, že každý dárce si může vybrat konkrétní dítě, jehož příběh ho osloví a na pomoc je použito 100 procent zaslané částky. Já jsem se rozhodl podpořit šestiletého Matýska, který kvůli dětské mozkové obrně ochrnul na pravou polovinu těla. Věřím, že nezůstanu sám, a že dobré jméno a neopakovatelná atmosféra festivalu inspirují další lidi, aby udělali totéž. Já už jsem si svůj příběh vybral. Teď je řada na vás.“

 

Matýsek je jedním z mnoha dětí, které neměly v životě tolik štěstí jako jejich vrstevníci. Patron dětí, charitativní projekt Nadace Sirius, chce právě na ně svým partnerstvím s festivalem upozornit. Tato organizace propojuje laskavé lidi ochotné pomáhat s těmi, kteří pomoc skutečně potřebují. „Už čtvrtým rokem pomáháme zdravotně a sociálně znevýhodněným dětem z celé České republiky. Nabízíme přímou pomoc formou adresných veřejných sbírek,“ vysvětluje Edita Mrkousová, výkonná ředitelka Patrona dětí„Pomáháme s velkými, ale i docela malými věcmi a službami. Aktuálně na našem webu najdete například žádosti o pomoc se zakoupením školních potřeb, zájmových kroužků a dalších volnočasových aktivit. Společně s našimi dárci podporujeme vzdělávání, hradíme školné, školkovné, obědy ve škole, terapie, zdravotní pomůcky, ale i velmi nákladné rehabilitace, jako potřebuje právě Matýsek.“

 

Kromě Matýska čeká na www.patrondeti.cz na pomoc bezmála 250 dětí.

 

Kde se s Patronem dětí můžete v rámci MFF Karlovy Vary setkat?

  • Od 20. 8. do 28. 8. 2021 od 10.00 do 19.00 ve stanu Nadace Sirius naproti hlavní poště (T. G. Masaryka 559/1, Karlovy Vary).

  • V úterý 24. 8. 2021 se koná u příležitosti MFF Karlovy Vary na kolonádě a v prostorách stánku Den Patrona dětí.

 


Patron dětí je online charitativní projekt, který založila Nadace Sirius v roce 2017. Je zaměřen na přímou pomoc potřebným dětem formou adresných veřejných sbírek. Od svého vzniku podpořil více než 6 300 dětských příběhů, na které se složilo přes 27 300 lidí částkou převyšující 61,9 miliónu Kč. Čísla se každý́ den zvyšují. Najdete je stejně jako všechny splněné dětské příběhy ZDE.

Jakmile je vypsaná cílová částka naplněna, pořídí za ni Patron dětí věcný dar nebo službu, na kterou se dárci malými (třeba i pouhou stokorunou) i většími částkami skládali. Rodina tedy nezískává peníze, ale dar, o který požádala. Na pomoc konkrétnímu dítěti jde přitom 100 % vybraných prostředků. Provoz projektu je plně hrazen Nadací Sirius.

Příběhy dětí, Patronů a další témata spojená s Patronem dětí najdete i v novém blogu.


 

I v nové Florence, která vyjde na konci srpna si Matýskův příběh můžete pečíst.

 
  • tisk
  • předplatit si