Servis

 • Nej sestřička zvítězila díky vtipu i odvaze

   

  Byl to velmi vyrovnaný a rovnocenný souboj, který mohli sledovat diváci v sále Městského divadla Dr. Josefa Čížka v Náchodě v sobotu 13. října večer. Na pódiu se tu „utkalo” deset finalistek 4. ročníku soutěže Batist Nej sestřička, které se do finále probojovaly ze 468 přihlášených zdravotních sestřiček z celé republiky. A přestože vyhrát by si zasloužily všechny, titul Nej sestřička mohla získat jen jedna z nich.

 • Vzdělávejte se z pohodlí domova

  Chcete se vzdělávat, a přitom nemáte čas někam jezdit? Pak jsou tu právě pro vás online přednášky, které pořádá nezisková organizace Seppia společně s IPVZ. 

 • Produktová školení, ale i praktické nácviky obsluhy různých typů lůžek, které představují špičku na trhu, mohou nyní zájemci absolvovat v nově otevřeném školícím středisku společnosti LINET, které se otevřelo na začátku října v prostorách firmy. 

 • Očkování? Pro pacienty je rozhodující doporučení sestry a lékaře

   

  Ačkoli na nejčastější lidské onemocnění – chřipku, zemře v ČR každý rok dvakrát více lidí než například na následky dopravních nehod, Češi prevenci stále podceňují. Přitom jsou to právě sestry a lékaři, kteří mohou tento stav změnit.

 • Když 8. prosince roku 1857 vznikl Pražský dobrovolný sbor ochranný, přihlásilo se do něj na doporučení barona Päumanna, tehdejšího ředitele c. k. Policie pražské, 36 dobrovolníků. Zdravotníci byli jen tři z nich. Dnes má tato příspěvková organizace – Pražská záchranná služba zřizovaná hlavním městem Prahou – 433 zaměstnanců, z toho 335 zdravotníků. 

 •  

  Po vzoru televizních hrdinů ze seriálu Život je ples, si budou moci obyvatelé šesti vybraných zařízení sociální péče v České republice zvolit svou Miss staré koleno. Soutěž bude probíhat do října do listopadu a v porotě, která miss vybere, zasednou známé osobnosti – zejména herci ze zmíněného seriálu.

 • Současnost a budoucnost ošetřovatelství a porodní asistence se řešila v Českých Budějovicích

  Mezinárodní konference s názvem Současnost a budoucnost ošetřovatelství a porodní asistence se konala ve dnech 6. až 7. září na Zdravotně-sociální fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

 •  

  Kraj Vysočina ve spolupráci se Spojenou akreditační komisí, o. p. s., společností Johnson & Johnson, s.r.o., Project HOPE – Česká republika, o. p. s., a Českou asociací sester, o. s., vyhlašují 5. ročník celostátní soutěže s názvem Bezpečná nemocnice.

 •  

  Už 40 geriatrických pacientů je ošetřováno na novém lůžkovém oddělení ošetřovatelské péče, které je otevřeno od začátku roku 2012 v Hamzově odborné léčebně pro děti a dospělé. Původně tu bylo začátkem ledna dvacet lůžek, nyní se jejich počet dvojnásobil.

 • Profesionální novorozenecké postýlky si již vypůjčily stovky maminek

  Již více než dvě stě maminek z celé republiky využilo možnost půjčit si domů novorozeneckou postýlku MiMi od společnosti Linet, kterou používají profesionálové v porodnicích. 

Další