Aktuality

 • Praktičtí lékaři chtějí omezit zbytečné výdaje za laboratoře

  Praktičtí lékaři chtějí ušetřit peníze za zbytečná laboratorní vyšetření. O novince jednali se zdravotními pojišťovnami na konferenci svého největšího profesního sdružení. Podle předsedy Sdružení praktických lékařů (SPL) MUDr. Petra Šonky bude tato novinka pro lékaře dobrovolná a začne platit od příštího roku. Cílem je ušetřit zbytečně vynakládané peníze, a ty pak použít na jinou péči o pacienta.

 • Mezinárodní den sester v onkologickém centru Multiscan Pardubice

  12. květen je mezinárodním dnem, který patří výhradně zdravotním sestrám a ošetřovatelkám po celém světě. Jako symbol vděku za skvělou práci a profesionální přístup zdravotním sestrám předal ředitel onkologického centra Multiscan Pardubice Pavel Pivrnec vyhlášené dorty z pardubické cukrárny Libuše.

 • V celostátní soutěži Ordinace roku 2017 zabodovala pražská klinika Duovize

  Pražská oční klinika DuoVize v čele s primářkou MUDr. Lucií Valešovou získala hned tři ocenění v prestižní soutěži Ordinace roku 2017. Je třetí nejmodernější ordinací v České republice, druhá v kategorii Oční ordinace a první v kategorii Region - kraj Praha. 

 • Rodiny na sebe nemají čas – nezvládají budovat vztahy

  „Nemám čas”, „To se nedá stihnout”, věty, které v českých domácnostech zaznívají čím dál častěji. Rodiče těžko hledají čas pro své děti i pro sebe navzájem. Na tento stav upozorňuje Rodinný svaz ČR. Letošní motto tradičního Týdne pro rodinu, který startuje 12. května, proto zní Čas být spolu.

 • WHO: Kvůli znečištění ovzduší umírá dál ročně sedm milionů lidí

  Sedm milionů lidí na celém světě dál každoročně umírá v důsledku znečištění ovzduší. Ve své nové zprávě to uvádí Světová zdravotnická organizace (WHO), podle níž se tento údaj za posledních šest let prakticky nezměnil. Ve vyspělých zemích se kvalita ovzduší podle WHO sice zlepšuje, v řadě rozvojových států je ale naopak situace čím dál horší. Nejvíce znečištěnými městy jsou indická metropole Dillí a egyptské hlavní město Káhira, následují bangladéšská metropole Dháka, Bombaj v Indii a čínské hlavní město Peking.

 • Praktici se pobaví o ochraně dat či duchovních potřebách svých pacientů

  Chtějí mladí lékaři pracovat na venkově? Jak pečovat o existenciální a duchovní potřeby pacienta?  Je třeba se děsit nařízení na ochranu osobních údajů neboli GDPR, které začne platit 25. května? Na tyto a další otázky odpoví tisícům praktických lékařů přednášky na XII. Jarní interaktivní konferenci v Praze. Lékaři se na tradiční třídenní akci sjedou 27. dubna.

   

 • Vědkyně získala na výzkum rakoviny 1,75 milionu euro

  Vědecká skupina Zuzany Kečkéšové z Ústavu organické chemie a biochemie (ÚOCHB) Akademie věd ČR získala na výzkum nových léčiv proti rakovině částku 1,75 milionu eur (asi 44 milionů Kč). V letech 2018-2022 ji poskytne společnost BTCZ Ventures, se kterou minulý týden ústav podepsal smlouvu. ÚOCHB to dnes sdělil v tiskové zprávě.

 • Babiš zvažuje navýšení tarifů zdravotních sester

  Premiér v demisi a šéf hnutí ANO Andrej Babiš plánuje zvýšení tarifů u zdravotních sester. Novinářům to řekl po dnešním jednání vlády s tím, že se zástupci profese diskutoval v neděli. Zvýšit základ odměňování sester je podle něj nutné, protože nemocnice jich mají tak málo, že některá oddělení musejí být uzavírána. Premiér o tom chce hovořit na nadcházející odborářské konferenci.

 • 13. ročník celostátního projektu Nemocnice ČR 2018 přináší novou kategorii „Online komunikace nemocnic“

  Každoroční soutěž o nejlepší českou nemocnici, kterou pořádá HealthCare Institute, o.p.s., se letos nově zaměří i na to, jak nemocnice komunikují v online prostředí. Ve spolupráci s partnerem kategorie, největší českou PR agenturou AMI Communications a její divizí AMI Digital, se tak v rámci celostátního projektu Nemocnice ČR budou poprvé hodnotit i webové stránky českých nemocnic na základě použitelnosti, přívětivosti a funkčnosti pro své uživatele. Odborná komise od začátku dubna do konce května ohodnotí webové stránky 155 nemocnic v České republice. Vítězové budou slavnostně vyhlášeni a odměněni na odborné konferenci Efektivní nemocnice 2018, která se uskuteční ve dnech 27. – 28. 11. 2018 v Praze – Vysočanech.

 • Nejlepší česká nemocnice získala odměnou lůžko pro pacienty

  Nemocnice Písek, a. s., která byla za rok 2017 vyhodnocena jako nejlepší nemocnice v České republice, získala odměnou lůžko pro hospitalizované pacienty. Lůžko od firmy Linet v hodnotě vyšší než 200 tisíc korun bude využito na jednotce intenzívní péče Oddělení ARO Nemocnice Písek, a. s.

Další