Florence plus

 • On-line dotazník: Autority ve výživě a životním stylu
  Chtěli bychom Vás požádat o vyplnění následujícího anonymního dotazníku, který se týká názoru na současnou situaci na poli poradenství v oblasti výživy a životního stylu. Děkujeme!
   
 • Potraviny od tabulek po žaludek a ještě dál aneb úskalí hodnocení příjmu živin člověkem

  Jsme zvyklí využívat pro informaci o obsahu živin
v potravinách různé tabulky obsahu živin a energie či databázové zdroje. Málo si však uvědomujeme, že takto získané informace nemusejí vůbec odpovídat hodnocené potravině a jejímu reálnému složení.

 • Chronická hepatitida C – zrádná, ale vyléčitelná

  Divize Medical Services z vydavatelství Mladá fronta spolu s Českou lékařskou společností J. E. Purkyně uspořádaly 18. prosince 2018 v přednáškovém sále Lékařského domu v Praze tiskovou konferencí na téma Chronická hepatitida C – zrádná, ale vyléčitelná. 

   

 • Děti nakreslily stovky slunečnic – podporují tak nemocné

  Stovky slunečnic namalovaly děti mateřských a základních škol pro kampaň Rozsviťme Českou republiku, za níž stojí Nadační fond IMPULS. Účelem je pomoci pacientům s roztroušenou sklerózou (RS), symbolem projektu je právě slunečnice. Výtvarná díla dětí z celé republiky letos pomohou hned dvakrát. Organizátoři je totiž věnují seniorům v rámci vánoční akce Ježíškova vnoučata. 

 • Od lékových interakcí po superpotraviny

  Celodenní odborné setkání věnované novým poznatkům ve výživě a nutriční péči si postupně buduje renomé díky atraktivnímu programu a kvalitním přednáškám předních odborníků na výživu, léčebnou výživu a potraviny.

   

 • Téměř sedm milionů receptů letos předepsali lékaři klientům ZP MV ČR. Z nich 76 % elektronicky

  Celkem 6,82 milionu receptů předepsali lékaři za prvních deset měsíců letošního roku klientům druhé největší Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR (ZP MV ČR). Z nich 76 % bylo předepsáno v elektronické podobě. 

 • Inkontinenci žen řeší v Písku už bez operace

  Ženy s inkontinencí (neboli s potíží s unikáním moči) mají v jižních Čechách novou možnost zbavit se jí i bez operace. Lékaři písecké nemocnice v letošním roce zavedli zcela novou metodu léčby ženské stresové inkontinence, kterou je aplikace látky zvané Bulkamid do okolí močové trubice.

 • Veletrh MEDICA 
a COMPAMED 2018

  Veletrh MEDICA 2018 + COMPAMED 2018 navštíví téměř šest tisíc vystavovatelů. Digitální transformace bude i nadále hlavním tématem. 

 • Domov pro seniory nebo domácí péče?

  Počet seniorů stále roste. V roce 2035 bude v ČR podle údajů Statistického úřadu zhruba půl miliónu osob ve věku nad 85 let. Podle Zprávy o stavu demence vydané Českou alzheimerovskou společnostívelká část seniorů v tomto věku trpí demencí. Péče o osoby s touto diagnózou je velmi náročná a dle názoru odborníků je téměř nemožné ji zvládnout doma.

 • Řím 2018: Vítězný přístup k managementu dekubitů

  Ve dnech 12.–14. září proběhla v Římě již 20. výroční konference Evropského poradního panelu pro otázky dekubitů (European Pressure Ulcers Advisory Panel – EPUAP). Mezi hlavní témata patřila inovace v prevenci a léčbě dekubitů, multidisciplinární přístup, management dekubitů v neonatologii a pediatrii nebo role nutrice v prevenci a léčbě dekubitů. 

Další