Zpět na přehled aktualit

Aktuality

Sestry u lůžek v Pardubickém kraji dostanou přidáno 2000 korun

Datum: 9. 8. 2017
Sestry u lůžek v Pardubickém kraji dostanou přidáno 2000 korun

Více než tisícovka nelékařských zdravotnických pracovníků, kteří ve směnném provozu pracují u lůžek ve společnosti Nemocnice Pardubického kraje, dostane už za červenec vyšší mzdu. Díky příplatku si zvláště sestry polepší o 2000 korun měsíčně. Lepší mzdy budou mít i někteří zaměstnanci dalších lůžkových zdravotnických zařízení, sdělil dnes ČTK mluvčí Pardubické krajské nemocnice Dušan Korel.

Peníze na vyplacení příplatku získá Nemocnice Pardubického kraje z dotačního programu ministerstva zdravotnictví na podporu stabilizace zdravotníků. Žádost podala prostřednictvím krajského úřadu. Zpočátku ale nemocnice sáhne do vlastních zdrojů. "Peníze z ministerstva zdravotnictví k nám přijdou se zpožděním. Nemáme ale problém vyplácet příplatek třeba dva tři měsíce sami," uvedl generální ředitel Tomáš Gottvald.

Dotace na vybrané nelékařské zdravotnické pracovníky ve směnném provozu, kteří pracují bez odborného dohledu, se za červenec v Nemocnici Pardubického kraje bude týkat zhruba 1070 zaměstnanců. Na zvýšení včetně odvodů ze mzdy bude společnost potřebovat měsíčně téměř 2,5 milionu korun. Od září se má počet zaměstnanců, kteří splní kritéria dotace, ještě zvýšit díky nové zákonné úpravě.

Pardubický kraj požádal na zvýšení mezd pro své organizace o zhruba 20 milionů korun. Příplatek by měli získat vybraní zaměstnanci ve 12 lůžkových zařízeních, vedle pěti nemocnic také v léčebnách dlouhodobě nemocných a v léčebných a rehabilitačních ústavech. Týkat se ale nebude zdravotnických nelékařských pracovníků, kteří nepracují na směny a nejsou u lůžek, například sester v ambulancích, laboratořích nebo radiodiagnostice.

Dotace ministerstva by měla stačit na vyšší mzdy do konce letošního roku. Od roku 2018 by peníze na zvýšení měla přinést nová úhradová vyhláška.

ČTK

 

Ilustrační foto – zdroj: www.pardubickykraj.cz

 
  • tisk
  • předplatit si