Florence podporuje  

Podcasty

 • 7. Digitalizace a "umělá inteligence" ve zdravotnictví

  V tomto díle si budeme povídat o umělé inteligenci ve zdravotnictví. Naše pozvání přijal Mgr. Miroslav Hutňan, který pracuje jako konzultant ve společnosti STAPRO, která je lídrem na trhu informačních systémů používaných v nemocnicích, laboratořích a ordinacích praktických lékařů. V poslední době se kromě konzultační činnosti ve spolupráci s hubem Digi2Health jako Healthcare Innovation Manager aktivně podílí na digitalizaci zdravotnictví s využitím strojového učení a umělé inteligence.

 • 6. Základy „umělé inteligence" (úvod a vhled)

  V tomto díle se budeme věnovat umělé inteligenci. Vysvětlíme si základní pojmy a to jak vlastně samotná umělá inteligence vzniká. Pobavíme se o její historii, co vlastně znamená zkratka ChatGPT, předvedeme si její potenciál a jak se by mohla do bodoucna rozvíjet.

 • 5. Prevence, odpočinek, zážitek, ale i další věci Vám může nabídnout sauna

  V dnešním díle si budeme povídat o sauně. Naše pozvání přijala MUDr. Tereza Madarászová. MUDr. Tereza Madarászová je internistkou v nemocnici na jižní Moravě a zároveň se věnuje saunování i na profesionální úrovni. Diskuze byla hlavně o saunování, co dělat a nedělat, když jste nemocní a pro jaké věkové skupiny je sauna vhodná. Poslechněte si tento rozhovor a dozvíte se více.

 • 4. Sauna Vám může snížit riziko infarktu. A to není vše...

  Zaměříme se na saunování a jeho pozitivní účinky na naše tělo. Pobavíme se o všech výhodách saunování, jak sauna ovlivňuje naše zdraví a snižuje rizika u nemocí, které nás mohou postihnout. Dále také o tom co dělat a nedělat...

   
 • 3. Když někomu srdce tluče nepravidelně, neznamená to, že je něco špatně. Naopak

  Víte jaký je průměrný tep srdce za minutu člověka, který je v klidu? V dnešním díle si budeme povídat o variabilitě srdeční frekvence. Co to je? Jak funguje? Co nám říká o našem těle a jak variabilitu ovlivnit? Poslechněte si tento díl a dozvíte se více.

 • 2. Ráno by nemělo začínat kávou. Co ještě ovlivňuje spánek?

  To vše a mnoho dalšího nás čeká v podcastu CareCast Medical, jenž se věnuje lidskému zdraví, procesům v našem těle a zajímavostem ze světa medicíny a ošetřovatelství. S odebíráním Vás čeká začátek nové cesty. Cesty za vzděláním a rozvoje.

 • 1. Každá sklenka vína je škodlivá a má pro člověka následky.

  Zajímalo by Vás, jak funguje alkohol? Proč někteří z nás spí kvalitně a jiní nemohou zabrat? Jak správně regenerovat tělo po náročném fyzickém vypětí?