Florence podporuje  

Podporujeme

 • Dušnost, sípání i suchý kašel. Jak mít astma pod kontrolou?

  V Česku jím trpí přibližně 500 tisíc lidí, dalších více než čtvrt milionů o svém onemocnění neví. Neléčené astma přitom může výrazně snížit kvalitu života, vést k hospitalizaci a v nejhorším případě skončit i fatálně. Při jakých příznacích zbystřit? Jak mít astma pod kontrolou? A co dělat při astmatickém záchvatu? Nejen na tyto otázky odpovídá nezisková organizace Loono.

 • Řekni to tátovi a všem mužům, které znáš – v ČR je nový program záchytu rakoviny prostaty!

  1. 1. 2024 se v Česku spustil nový pilotní populační program časného záchytu rakoviny prostaty (hurá!). Jedná se tak již o pátý onkologický screening, který v Česku běží. Cílem je využít nejefektivnější diagnostické metody a zachytit případnou rakovinu prostaty co možná nejdříve. Díky včasné léčbě můžeme zvýšit šanci na úplné uzdravení pacientů. Jak takový screening probíhá a pro koho je vhodný?

 • Počet mladých lidí s depresemi roste – základem je prevence a osvěta, říká Loono

  Snížení energie a motivace, pocit prázdnoty a beznaděje, pokleslá nálada, myšlenky na sebevraždu. Deprese je závažným duševním onemocněním, které výrazně ovlivňuje každodenní činnosti člověka. Podle Světové zdravotnické organizace jí na celém světě trpí více než 280 milionů lidí. A stále častěji se začíná objevovat také u dětí a dospívajících.

 • Podpůrný program DiaMáma – nový zdroj informací pro ženy s gestačním diabetem

  Gestační diabetes v současné době postihuje přibližně 15 % těhotných žen. Rychlé a efektivní zavedení režimových opatření je zásadní pro zajištění dobré kompenzace onemocnění. Limitujícím faktorem pro edukaci žen je omezená kapacita diabetologických ordinací a časová dotace určená na předání potřebných informací. 

 • Léčbu pro Šimonka hledají rodiče po celém světě, zatím marně

  Venku chumelilo, mrzlo, děti stavěly sněhuláky a všichni už nedočkavě vyhlíželi Ježíška. Stejně tak to bylo v rodině dvou malých brášků Adámka a Šimonka. Místo radosti pod stromečkem však přišla těžká zpráva – lékaři chlapci diagnostikovali Lesch-Nyhanův syndrom.

   

 • Projekt M&P&

  M&P& je zkratka jmen MíšaPetra – dvou aktivních sester z Masarykova onkologického ústavu v Brně, které se rozhodly pomáhat a bojovat za zdraví každého z nás svojí vlastní cestou.

 • Zdravotní klaun slaví rozdává radost a smích už 20 let!

  Už je tomu 20 let, co vznikla dobročinná organizace Zdravotní klaun a děti v českých a moravských nemocnicích začali navštěvovat Zdravotní klauni. S některými se setkali jednou, pro jiné se stali společníky a průvodci na jejich dlouhé cestě k uzdravení.

 • Neodkládej to!

  Motto: Pokud projekt pomůže alespoň jedné oběti domácího násilí, pak má smysl.