Florence podporuje  

Podporujeme

 • Zdravá dávka alkoholu neexistuje – Suchý únor nabízí zkušenost, nenahradí ale dlouhodobou zdrženlivost

  Představuje dlouhodobý problém, jelikož se stává jedním z předních faktorů ohrožujících fyzické i duševní zdraví. V důsledku škodlivého užívání alkoholu umírá na světě ročně 3,3 milionu lidí, v České republice se jedná o 6 500 osob každý rok. Nezisková organizace Loono upozorňuje na jeho škodlivost nejen v rámci osvětové kampaně Suchý únor.

 • Kompletní přehled prevence na rok 2024 – Loono radí, na jaké prohlídky letos nezapomenout

  Začátek roku je ideálním časem pro vytvoření plánu zdraví na následující měsíce. Ani v roce 2024 bychom totiž vedle dodržování zásad zdravého životního stylu neměli zapomínat na preventivní prohlídky a screeningové programy, které mohou být klíčové pro včasnou diagnostiku vážných onemocnění. S termíny již druhým rokem pomáhá také mobilní aplikace Preventivka.

 • Podpůrný program DiaMáma – nový zdroj informací pro ženy s gestačním diabetem

  Gestační diabetes v současné době postihuje přibližně 15 % těhotných žen. Rychlé a efektivní zavedení režimových opatření je zásadní pro zajištění dobré kompenzace onemocnění. Limitujícím faktorem pro edukaci žen je omezená kapacita diabetologických ordinací a časová dotace určená na předání potřebných informací. 

 • Léčbu pro Šimonka hledají rodiče po celém světě, zatím marně

  Venku chumelilo, mrzlo, děti stavěly sněhuláky a všichni už nedočkavě vyhlíželi Ježíška. Stejně tak to bylo v rodině dvou malých brášků Adámka a Šimonka. Místo radosti pod stromečkem však přišla těžká zpráva – lékaři chlapci diagnostikovali Lesch-Nyhanův syndrom.

   

 • Projekt M&P&

  M&P& je zkratka jmen MíšaPetra – dvou aktivních sester z Masarykova onkologického ústavu v Brně, které se rozhodly pomáhat a bojovat za zdraví každého z nás svojí vlastní cestou.

 • Zdravotní klaun slaví rozdává radost a smích už 20 let!

  Už je tomu 20 let, co vznikla dobročinná organizace Zdravotní klaun a děti v českých a moravských nemocnicích začali navštěvovat Zdravotní klauni. S některými se setkali jednou, pro jiné se stali společníky a průvodci na jejich dlouhé cestě k uzdravení.

 • Neodkládej to!

  Motto: Pokud projekt pomůže alespoň jedné oběti domácího násilí, pak má smysl.