COVID-19
 

Aktuality

 • Odhalení vzácného a smrtelného onemocnění plic brzdí covid

  Téměř 250 pacientů si loni přišlo vyšetřit své plíce, aby vyvrátili podezření na smrtelnou plicní nemoc – idiopatickou plicní fibrózu (IPF). Dvanáct z nich lékaři odeslali k dalším vyšetřením, protože se u nich podezření potvrdila.

 • Asi třetina výjezdů liberecké záchranky je ke covidovým pacientům

  Zhruba třetina výjezdů záchranné služby v Libereckém kraji je ke covidovým pacientům nebo k lidem, u nichž je podezření na toto onemocnění. Posádky záchranářů mají i kvůli tomu více práce než v době předcovidové, kdy mívaly v průměru kolem 160 výjezdů za 24 hodin.

 • Máme dva nové speciály

  ZZS JMK pořídilo velkokapacitní sanitku určenou na mimořádné události a také vůz pro převoz orgánů a transplantačního týmu.

 • Budeme očkovat učitele nebo chronické pacienty?
  Pacientské organizace sdružující chronické pacienty ve vysokém riziku těžkého průběhu nebo úmrtí na COVID-19 zásadně nesouhlasí se způsobem, jakým je naplánováno pokračování očkování proti infekci COVID-19.
   
 • Zdravotnické a lékařské odbory vyzývají poslance, aby podpořili novelu rozpočtu

  Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče ČR a Lékařský odborový klub - Svaz českých lékařů oceňují, že vláda vzala vážně situaci a osobní obětavost zdravotníků a zaměstnanců sociálních služeb a že v projednávaném návrhu rozpočtu počítá s adekvátními financemi na odměny pro tyto zaměstnance.

 • Covid ovlivnil transplantace v České republice

  Koronavirus ovlivnil transplantace v České republice. V transplantačních centrech, která jsou až na dvě výjimky součástí fakultních nemocnic, se lékaři potýkají s nedostatkem personálu, který buď onemocněl nebo vypomáhá na „covidových“ odděleních.

 • Biosimilars: na moderní léčbu dosáhnou ročně tisíce pacientů navíc

  Moderní biologická léčba autoimunitních onemocnění, například revmatologických chorob či idiopatických střevních zánětů byla donedávna k dispozici jen zlomku těch, kteří by ji potřebovali. 

 • Běžný lék na astma prý snižuje riziko hospitalizace s covidem

  Budesonid ve studii snížil riziko hospitalizace kvůli covidu-19.

  Lék ze skupiny kortikoidů, který běžně používají astmatici, snižuje podle studie vědců z Oxfordské univerzity u pacientů s covidem-19 riziko hospitalizace a zkracuje dobu uzdravování.

 • Alkohol není jen cirhóza, způsobuje i rakovinu

  O škodlivost alkoholu není pochyb. Snad každý ví, že nadměrné pití s sebou nese řadu zdravotních i sociálních rizik. Málokdo ale zřejmě tuší, že alkohol může vyvolat i onkologická onemocnění.

 • SPOLEČNÁ VÝZVA - VLÁDĚ, POSLANCŮM A POLITICKÝM STRANÁM
  Zastavte další zbytečné umírání lidí! 
  Ihned přestaňte zneužívat současnou pandemii ke svému politikaření, vzájemnému vydírání a napadání!
  Ihned přestaňte kvůli svým sobeckým politickým zájmům hrát ruskou ruletu s našimi životy!
   
Další