COVID-19
Florence podporuje  

Aktuality

 • Urologové otevírají v lednu své ambulance

  Desítky urologů po celé republice otevřou v týdnu od 24. ledna své ambulance a nabídnou mužům vyšetření prostaty. Chtějí tak zachytit nebezpečnou nemoc – rakovinu prostaty, na kterou v Česku ročně zemře kolem 1 500 mužů.

 • Soutěž o nejlepší původní práci časopisu Florence 2022

  Redakční rada časopisu Florence a vydavatelství
  Care Comm s. r. o. vyhlašuje soutěž o nejlepší původní práci.

   

 • Vyhlášení 1. ročníku soutěže o cenu PhDr. Alice Garrigue Masarykové

  Ministerstvo zdravotnictví, Hlavní sestra ČR, jež je garantem přípravy udělení ceny PhDr. Alice Garrigue Masarykové, vyhlašují výzvu pro předkládání návrhů na udělení Ceny PhDr. Alice Garrigue Masarykové za mimořádně významné zásluhy v rozvoji českého ošetřovatelství a v poskytování ošetřovatelské péče v roce 2022.

 • Prožijte rok 2022 ve zdraví... Dejte si předsevzetí: Nezanedbávat prevenci!

  Přestat s kouřením, zdravě jíst, pravidelně se hýbat, omezit alkohol, více spát, nestresovat se... To vše patří ke zdravému životnímu stylu a často se tyto body objevují na seznamu novoročních předsevzetí. Někdy ovšem zapomínáme, jak důležitá je pro naše zdraví také včasná prevence nemocí. K jakým lékařům byste se měli vypravit a co vás tam čeká? Připravili jsme pro vás přehledného průvodce...

 • VZP se již 30 let stará o zdraví svých klientů

  Všeobecná zdravotní pojišťovna zahájila svoji činnost 1. ledna 1992 (zřízena byla zákonem č. 551/1991 Sb., o Všeobecné zdravotní pojišťovně ČR). Nejstarší zdravotní pojišťovna v České republice si tak v těchto dnech připomíná 30 let od svého založení. Tehdy se jejími pojištěnci stali všichni občané České a Slovenské federativní republiky.

   

 • PF 2022

  Všem našim čtenářům přejeme příjemné prožití svátků vánočních a v novém roce pevné zdraví, mnoho štěstí a spokojenosti.

 • Hlavní motivací práce ve zdravotnictví je pro nelékaře možnost pomáhat druhým, vyplynulo z dotazníkového šetření ministerstva

  Ministerstvo zdravotnictví již podruhé realizovalo průzkum, který mapuje situaci a spokojenost nelékařského zdravotnického personálu napříč všemi specializacemi, obory a zdravotnickými zařízeními.

 • Od nového roku doporučí praktici silným kuřákům bezplatný screening plic

  Od prvního ledna budou praktičtí lékaři ve svých ordinacích cíleně oslovovat silné kuřáky ve věku 55 až 75 let, kteří kouří minimálně dvacet cigaret denně, a posílat je k plicním lékařům a na vyšetření CT.

 • Děti kreslily pro pacienty s roztroušenou sklerózou

  Strach, bolest, ale i naději znázornily stovky dětí a dospělých v soutěži Rozsviťme ČR na podporu pacientů s roztroušenou sklerózou.

 • Zima „přeje“ infarktům

  Pokles teplot, vysoká vlhkost vzduchu, předvánoční stres nebo hádka s partnerem – to vše může být poslední kapkou vzniku infarktu, kterému zimní období „přeje“ více než zbytek roku.

   

Další