COVID-19
 

Aktuality

 • Komora lékárníků varuje před erecept.cz, za nímž stojí skupina Pilulka.cz

  Česká lékárnická komora (ČLnK) dnes na svých webových stránkách zveřejnila tiskovou zprávu obsahující vyjádření prezidenta komory Aleše Krebse, které je varováním před webem www.erecept.cz

 • Chceme pomoci co nejvíce dětem, nevíte o nějakých?

  Odhadem žije v ČR více než 250 000 dětí do 17 let ohrožených chudobou. Celkem 117 000 dětí do 15 let je zdravotně postižených (ČSÚ, údaje za rok 2018). I když přesné statistiky neexistují, lze přemýšlet o tom, že zřejmě zhruba čtvrt milionu dětí potřebuje nějakou pomoc. A vy – zdravotní sestry, ošetřovatelé a sanitáři – se s mnohými z nich potkáváte. 

 • Lázeňská léčba gynekologických onemocnění ve Františkových Lázních

  Významnou část klientely představují ženy s primární a sekundární neplodností, ženy po gynekologických operacích, ale i s chronickými gynekologickými záněty.

 • Být osamělý s demencí nemusí znamenat zůstat bez pomoci

  Počet seniorů s demencí se za posledních dvacet let zdvojnásobil. Na světě touto nemocí onemocní někdo každé tři sekundy. V roce 2018 byla sedmým nejčastějším důvodem úmrtí v České republice. Demencí u nás trpí odhadem 170 000 lidí – více žen než mužů. 

   

 • Novinky v interně řešila i sesterská sekce

  Upozornila mimo jiné na moderní možnosti selfmonitoringu glykemie a vyzdvihla také význam hospicové péče

 • Anděl v modrém už má pro tento rok jméno

  Zdravotnické zařízení ministerstva vnitra (ZZMV) předalo 21. listopadu ocenění nejlepším nelékařským zdravotnickým pracovníkům ZZMV a titul Anděl v modrém. Oceněné zdravotníky vybírali jejich pacienti a klienti, mimo jiné policisté a hasiči.

 • Konferencí sester na 3. LF UK rezonovalo plánované zvýšení jejich kompetencí

  V listopadu 2019 se na 3. LF UK konala konference k třicátému výročí „sametové“ revoluce pod názvem „Vzdělávání sester 30 let poté…“. Zazněla jak aktuální témata, tak shrnutí toho, co se za posledních 30 let v oboru změnilo a jak zdravotnictví a ošetřovatelství pokročilo. Celou konferencí rezonovalo téma navýšení kompetencí sester.

 • Skúsenosti žien s pôrodom – profesionálna podpora pôrodnej asistentky počas pôrodu

  Skúsenosť žien s pôrodom ovplyvňuje fyzickú, psychickú, sociálnu oblasť života aj niekoľko rokov po pôrode. Skúsenosť s pôrodom závisí od mnohých faktorov vrátane podpory zdravotníckeho personálu vrátane pôrodnej asistentky. Cieľom štúdie bolo zistiť profesionálnu podporu pôrodnej asistentky počas pôrodu. Výskumný súbor tvorilo 61 žien po pôrode s priemerným vekom 29,69 (± 5,2 ) rokov. Na zber dát bol použitý štandardizovaným dotazník The Childbirth Experience Questionnnaire (CEQ). Výsledky zámernej metódy zberu dát boli spracované formou deskriptívnej štatistiky. Najhoršie uvádzanými položkami boli nedostatočná starostlivosť a informovanosť zo strany pôrodnej asistentky. Cieľom starostlivosti o ženu počas pôrodu by malo byť poskytovanie kvalitnej starostlivosti a vytváranie pozitívnej skúsenosti s pôrodom. Pôrodná asistentka by mala minimalizovať faktory, ktoré prispievajú predovšetkým k negatívnej skúsenosti s pôrodom, ktorá vyúsťuje do celkovo nízkej spokojnosti s pôrodom.

 • Výzva ministerstva zdravotnictví pro dalších 9 center duševního zdraví

  Hlásit se lze do 17. dubna, maximální možná dotace pro jedno centrum má činit 14,9 milionu korun

 • „Lékař roku 2019“: hlasování odstartovalo

  Pacienti mají možnost dát hlas ve 12. ročníku ankety o nejoblíbenějšího lékaře. Kromě nich budou svůj názor vyjadřovat i odborníci

   

Další