Florence podporuje  

Názory & Volný čas

 • Po mladším vzhledu touží ženy i muži. Jaké zákroky jsou v Česku nejžádanější?

  První známky stárnutí se začínají objevovat už kolem 25. roku života. Pokožka ztrácí elasticitu, svěžest a začínají se objevovat první vrásky. Touha po tom vypadat co nejdéle mladě zvyšuje zájem Čechů o omlazovací procedury. Plastická chirurgie nabízí pestrou škálu zákroků, které tváři uberou i celou dekádu.

 • FYZIOporadna: konec výmluv, nordic walking zvládne každý – jak na to?

  Sport, který zvládne každý, nehledě na věk či hmotnost. To je nordic walking. Ve srovnání s klasickou chůzí umožňuje přibližně o 20 % vyšší energetický výdej a zapojení až 90 % svalů celého těla. Zároveň šetří bederní páteř a kolenní klouby. Díky větší kalorické spotřebě je dobrou volbou při redukci váhy, a to i pro lidi s určitými zdravotními limity.

 • Sport a pohyb není pro každého? Omyl. Jen si stačí správně vybrat!

  Za několik týdnů je tady léto, a to znamená jediné. Kromě plánování dovolené ještě spousta z nás myslí na to, jak před plavkovou sezónou zapracovat na vysněné postavě. Vrátit se zpět do formy, nebo k ní dokonce hledat cestu úplně poprvé. A to není vůbec jednoduchý úkol…

 • Neplodnost – deset otázek a odpovědí, na které jste se báli zeptat

  S neplodností se v Česku potýká každý pátý pár. Přestože se jedná o poměrně častý problém, existuje spousta mýtů a nejasností, které kolem tohoto tématu kolují. Kdy je nejvhodnější čas na těhotenství, jaká je optimální doba pro snažení se o miminko a které rizikové faktory ohrožují plodnost? Na tyto a další otázky známe odpověď!

 • Oční kvíz – Co víte o fungování druhého nejsložitějšího orgánu v těle?

  Oko jako orgán rozhodně stojí za pozornost – je jedním z nejmenších, přitom jeho svaly jsou nejaktivnější v celém těle, ve složitosti zaujímá hned po mozku druhou příčku. O jeho fungování a vlastnostech mají lidé mnohdy jen malé povědomí. Jak uspějete v kvízu vy?

 • Český hemofilik se připravuje k výstupu na Mont Blanc – pokud se mu podaří vybrat dost peněz, podpoří další nemocné

  Červenec se kvapem blíží a krátí se i čas na přípravu třiadvacetiletého Daniela Šimka. Ten se jako první Čech s hemofilií pokusí v červenci zdolat nejvyšší vrchol Alp – Mont Blanc (4 807,81 m n. m.)

 • Hana Šlechtová – Nejsem jenom sestra

  Bc. Hana Šlechtová, DiS. vydává novou knihu s názvem NEJSEM JENOM SESTRA, která vyšla 1. 4. 2024. 


  V našem 4. čísle roku 2022 měla krásný článek "Českou sestrou v Království Saúdská Arábie", který si můžete přečíst zde.

 • Kůže nezapomíná – slunce stojí nejen za vznikem většiny vrásek, ale může nenávratně poškodit naši DNA

  Atraktivní opálení, které však může přinést trvalé následky. Pravidelné vystavování pokožky silnému slunečnímu záření vám může způsobit komplikace do konce života. Výskyt rakoviny kůže neustále stoupá, jen v Česku se ročně jedná o 33 tisíc případů. Jaká rizika vám hrozí při dlouhodobém pobytu na slunci a proč je třeba se pravidelně a kvalitně chránit?

 • Práce na zahradě – na co si dát pozor a jaká je první pomoc při úrazech oka

  Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

 • Když na nás padne jarní únava

  Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálad nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Další