COVID-19
Florence podporuje  

Názory & Volný čas

 • I v zimě se dá chodit „na boso“ a cítit se jako v bavlnce

  Nejlepší prevencí pro zdravé nohy je podle odborníků přirozená bosá chůze. Ta přitom nemusí patřit jen letním měsícům – stále větší oblibě se těší minimalistická obuv s tenkou podrážkou, která umožňuje chodit „na boso“ v jakémkoli počasí.

 • FYZIOporadna: výhřez ploténky jde vyřešit za jednu hodinu

  Výhřez ploténky může vznikat pomalu a plíživě nebo naopak náhle, jedním špatným pohybem. Zkušenost s tím má až třetina dospělých. Jak bolestivému zranění předejít a kdy vyhledat pomoc odborníka?

 • Psychika ovlivňuje plodnost jen nepatrně, říkají lékaři

  „Nemysli na to! Moc se stresuješ, proto se ti nedaří otěhotnět,“ slýchají ženy, které se snaží založit rodinu. Nejenže je tyto výroky často ještě více zdeptají, podle lékařů jsou navíc nepravdivé. Podle specialistů na reprodukci souvislost mezi psychikou a plodností existuje, ale nemá takový význam, jak se jí přisuzuje.

 • Vyšetření sítnice umělou inteligencí už není sci-fi. Ukáže to výstava telemedicíny

  Vyzkoušet si diagnostiku z oční sítnice, nasadit si prsten měřící nasycení krve kyslíkem, zacvičit si ve virtuální realitě, nebo otestovat v praxi nositelnou elektroniku. To všechno a další unikátní technologie čekají na návštěvníky interaktivní výstavy LIFMAT 2022.

 • Léto a antibiotika? Známe všechna fakta i záludnosti

  Onemocnět během léta je za trest. Dobrou zprávou ovšem je, že málokdy je třeba nasadit antibiotika, protože většina infekcí je virová a organismus si s nimi dokáže poradit.

   

 • Kontrola léků klinickým farmaceutem

  Chci vědět, zda neberu moc léků a nekříží se mi jejich účinné látky. Můžu si je nechat zkontrolovat tzv. na pojišťovnu? Ano, je to možné. 

 • Komiks oceňovaného spisovatele vysvětluje selhání ledvin

  Chronické onemocnění ledvin je zákeřná choroba, kterou již trpí nebo teprve onemocní každý desátý obyvatel Česka. Protože se zpočátku neprojevuje bolestí, může se náš život změnit ze dne na den. 

 • Postrach českých škol? Učitelé i adiktologičtí odborníci varují před „epidemií“ nikotinových sáčků

  České základní a střední školy bijí na poplach! V tomto prostředí se totiž množí případy, kdy studenti užívají žvýkací tabák nebo nikotinové sáčky. Problematické produkty, jejichž dostupnost podléhá jenom samoregulaci výrobců, s sebou nesou závažnou škálu možných zdravotních rizik včetně silné závislosti.

   

 • Desatero správné lékárničky

  Zdravotní komplikace dokážou znepříjemnit nejednu dovolenou. Základem každé cesty ať už do zahraničí, nebo po Česku je proto dobře nachystaná lékárnička. Podle praktických lékařů by lidé měli lékárničku kontrolovat alespoň jednou do roka, ideálně však před každou cestou, a její obsah vždy přizpůsobit typu dovolené.

 • Situace ve světě, vysoké nároky v práci nebo problémy v rodině. Jak se v dnešní době vyrovnat s nadmírou stresu?

  Negativními informacemi jsme v posledních měsících doslova zahlceni. Pandemie koronaviru, válka na Ukrajině i problémy spojené se školou, prací nebo rodinou zamávaly duševním zdravím velkého množství z nás. Zrcadlem těchto úzkostných stavů bývá nejen mysl, ale také naše tělo či chování. Kolik stresu je už zkrátka na naše tělo příliš? A jak můžeme proti těmto nežádoucím pocitům bojovat?

Další