COVID-19
Florence podporuje  

Novinky našich partnerů

 • Perioperační zásady v kostce

  Nakladatelský dům Grada vydává publikaci Perioperační zásady v kostce od autorů Jedličková Jaroslava, Svoboda Tomáš, Wichsová Jana.

 • Vzdělávací kurzy NCO NZO

  Nabídka vzdělávacích kurzů NCO NZO – katedra managementu.

   

  Více na www.nconzo.cz/cs/

 • Kontaktní centrum – cizinci

  Národní centrum ošetřovatelství a nelékařských zdravotnických oborů v Brně (NCO NZO) bylo Ministerstvem zdravotnictví pověřeno zřídit pracoviště Kontaktní centrum – cizinci.

 • 20 let je za námi doslova vidět – Oční centrum Praha slaví výročí

  Oční centrum Praha (OCP) je soukromá oční klinika s dlouholetými zkušenostmi, která byla založena před 20 lety jako jedno z prvních soukromých zdravotnických zařízení specializujících se na operace šedého zákalu v České republice. 

 • Co se změnilo v úhradách inkontinenčních pomůcek

  Únik moči neboli inkontinence umí pěkně potrápit. Pokud se neléčí a dostatečně nekompenzuje, může navíc zapříčinit i další obtíže, například kožní problémy. Velkou újmu dokáže způsobit i na psychice. Kvůli strachu z nenadálé nehody se pacienti uchylují do ústraní a vzdávají se oblíbených aktivit i sociálních vztahů. 

 • Zvyšujeme prestiž našich zdravotních sester na mezinárodním trhu práce

  „České zdravotnictví má v bohatých zemích Arabského poloostrova vynikající pověst. Prestiž pozice zdravotní sestry je tam vysoká a sestry jsou mnohdy vnímány skoro jako andělé, kteří díky svým znalostem, vytrvalé péči a lidskému přístupu léčí arabské pacienty – a jsou za to nadstandardně oceňovány,“ říká Ing. Zuzana Babilonová, MBA, ředitelka G5 Plus.

   

 • Nový lék na epilepsii slibuje lepší léčbu

  Čeští neurologové mohou svým dětským a dospělým pacientům s epilepsií ordinovat nové antiepileptikum s účinnou látkou brivaracetam. Lék schválil Státní ústav pro kontrolu léčiv a pacienti za něj nemusí nic doplácet. Podle odborníků na epilepsii jde o lék nejnovější generace, který by měl výrazně předčit současnou jedničku na trhu s antiepileptiky s účinnou látkou levetiracetam.

 • Lékaři zapojí do léčby dětí s leukemií vlastní imunitu

  Čeští hematologové plánují ve spolupráci se zahraničními kolegy prozkoumat možnosti léčby kombinací chemoterapie a imunoterapie u dětí s akutní leukemií. Letos otevírají společnou studii, kde budou sledovat a sdílet poznatky z léčby dětských pacientů. Ročně by se ve studii mělo objevit přibližně 1500 dětí. 

 • Je nutné zvýšit počet personálu v nemocnicích a zlepšit pracovní podmínky

  Je nezbytně nutné zvýšit počet personálu v nemocnicích a zlepšit jeho pracovní podmínky – takový byl závěr konference s názvem Nemocnice – dopady personální krize, kterou ve dnech 15. a 16. května 2019 v Praze pořádal Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče ČR ve spolupráci s Nadací Friedricha Eberta.

 • Nejmodernější technologie zobrazení využívající fluorescenci pomůže snížit výskyt pooperačních komplikací a zpřesnit diagnostiku v Nemocnici Nový Jičín

  Centrální operační sály Nemocnice Nový Jičín jsou aktuálně vybaveny moderní laparoskopickou věží Novadaq s fluorescenčním systémem PinPoint. Toto špičkové vybavení za 5,23 miliónu korun pořídila Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL.

   

Další