COVID-19
Florence podporuje  
Zpět na přehled aktualit

Florence plus

Nenechte si ujít unikátní akce 5.–7. 6. 2022 na MOÚ v Brně

Datum: 3. 6. 2022
Nenechte si ujít unikátní akce 5.–7. 6. 2022 na MOÚ v Brně

Dovolujeme si Vás srdečně pozvat na události chystané v MOÚ v následujících dnech. Události jsou spjaté s National Cancer Survivors Month, kterým je měsíc červen.

Jarmark MOÚ a projektu Nebýt na to sama  5. 6. 2022

Masarykův onkologický ústav a projekt NEBÝT NA TO SAMA pořádají zcela unikátní akci, Jarmark podporující onkologické přeživší a oslavující život. Měsíc červen je věnován právě onkologickým přeživším. Při této příležitosti vznikla myšlenka Jarmarku, který chce podpořit onkologické přeživší, ale také upozornit na důležitost nevyřazování onkologických pacientů z běžného života. Program bude mít kulturní i sportovní charakter. Náplní odpoledne bude módní přehlídka pacientek, koncert Czech Virtuosi pod širým nebem, ale i bohatý doprovodný program. Představí se pacientské organizace, na místě budou taneční, jógové a výtvarné workshopy. Přítomen bude také kouzelník Tomasiano. Celá akce se uskuteční pod širým nebem a je koncipována pro rodiny s dětmi. Událost se koná pod záštitou městské části Brno-střed. Více informací najdete na: www.mou.cz/jarmark.

Konference Právo na stejné podmínky  6. 6. 2022

Cílem vystoupení odborníků z řad lékařů a právníků i zástupců pacientů bude upozornit a navrhovat možná východiska k dosud neřešené otázce v ČR tzv. "práva být zapomenut". Jedná se o případy pacientů, kteří po úspěšném léčení, nejen onkologických chorob, oprávněně pociťují nerovnost přístupu v jejich ekonomicko-sociálních podmínkách života. Událost se koná pod záštitou MZ ČR, Kanceláře Veřejného ochránce práv, Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, Senátu Parlamentu ČR. Více informací najdete na https://www.mou.cz/pravo-na-stejne-podminky/t1791.

Konference Návrat do života po onkologické léčbě  7. 6. 2022

Konference a diskuzní fórum je určeno pro pacienty a členy pacientských organizací. Cílem konference je poukázat na komplikace, kterým pacienti čelí v průběhu nemoci a zejména po ukončení léčby při návratu do zaměstnání a dalších aktivit běžného života. Na konferenci by se měli diskuzně potkat názory institucionální s praktickými. Více informací najdete na https://www.mou.cz/navrat-do-zivota-po-onkologicke-lecbe/t1799.


 

 
  • tisk
  • předplatit si