Florence podporuje  
Zpět na přehled aktualit

Anděl mezi zdravotníky

Anděl mezi zdravotníky 2024 – MUDr. Štěpán Opluštil

Datum: 4. 7. 2024

2. MUDr. Štěpán Opluštil

34 let, Oblastní Nemocnice Trutnov a.s., lékař Gynekologie a porodnictví

Pana Štěpána Opluštila do soutěže Anděl mezi zdravotníky přihlásilo vedení už vloni a nevyšlo to. Letos měl víc štěstí a stal se finalistou této soutěže.

Štěpán Opluštil si po gymnáziu, kde bojoval s matematikou, vybíral mezi právy a medicínou. Zvítězilo studium lékařství. Na svém prvním pracovišti dostal nabídku věnovat se gynekologii a porodnictví a tu přijal.

Za všeho nejvíc miluje radost z narozeného zdravého dítěte. „Baví mě, když přijde s maminkou k porodu dvoumetrový Rambo, a když pak vidí své narozené dítě, tak brečí jako malý kluk.“

Štěpán Opluštil děti, které přivedl na svět, už nepočítá. Čárky si přestal dělat po atestaci. Dvě čárky si ale pamatuje úplně přesně a to jsou jeho dvě vlastní děti, které sám odrodil.

Spousta pacientek a maminek si libuje, že o ně pečuje krásný, modrooký doktor. Štěpán Opluštil s úsměvem říká: „Radši bych, kdyby řekli šikovný, modrooký.“

Momentálně největším koníčkem Štěpána Opluštila je rekonstrukce domu, která mu zabírá nejvíc volného času. A pak miluje čas strávený s manželkou a dětmi.

Od soutěže Anděl mezi zdravotníky očekává, že přinese povědomí o svém pracovišti Oblastní Nemocnici Trutnov a.s.


Foto ze soustředění:

 
.

 

 

 

 

 
  • tisk
  • předplatit si