Florence podporuje  
Zpět na přehled aktualit

Anděl mezi zdravotníky

Anděl mezi zdravotníky 4 – Marie Zeyvalová

Datum: 10. 8. 2023

Marie Zeyvalová

50 let, Domov U Anežky, Benátky nad Jizerou, pečovatelka

Marie Zeyvalová celý svůj profesní život pracuje jako pečovatelka. Začínala Domově u Anežky, pak pracovala devět let v léčebně v Kosmonosech a pak se opět vrátila do Domova U Anežky.

Marie Zeyvalová chtěla být vždycky zdravotní sestrou, ale na školu ji nepřijali. Zdravotní školu se zaměřením na sociální sféru si pak dodělávala při zaměstnání a při mateřské dovolené. Tvrdí, že to byla hezká doba, protože si do školy chodila odpočinout od mateřských povinností.

Marie Zeyvalová je mezi „svými staroušky“ ráda. Miluje, když se smějí, mají dobrou náladu a jsou spokojení.

Do soutěže ji delegovaly předsedkyně Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR Dagmar Žitníková a Jana Hnyková. Marie Zeyvalová založila v Domově U Anežky základní odborovou organizaci, vedla ji k tomu nespokojenost zaměstnanců s vedením, báli se, aby měli na výplaty. Změna se povedla, ředitel opustil svůj post a ke spokojenosti zaměstnanců nastoupil nový.

Marie Zeyvalová má tři syny a nyní už také tři vnučky. Baví ji práce na zahradě, má kamarádky, s kterými se schází a věnuje se vnučkám, kterým se kvůli náročnému dění v zaměstnání nemohla věnovat. Je 33 let vdaná a manžel jí je velkou oporou.


 


Fotky ze soustředění:
 

  
 

 
  • tisk
  • předplatit si