Florence podporuje  
Zpět na přehled aktualit

Názory & Volný čas

VZP nabízí na sportovní kroužky 1 000 korun, žádostí o příspěvek rychle přibývá

Datum: 5. 9. 2023
VZP nabízí na sportovní kroužky 1 000 korun, žádostí o příspěvek rychle přibývá

Začíná nový školní rok a s ním se řada dětí vrací také do sportovních klubů a kroužků. I letos jim VZP přispívá na pohybové aktivity 1 000 korun z fondu prevence. Klienti starší 15 let mohou prostředky využít i jako příspěvek na uhrazení permanentky například do posilovny.

Příspěvek na pohyb dětí patří mezi benefity VZP rozhodně k těm nejoblíbenějším a také nejčastěji čerpaným. Jen vloni o něj u VZP zažádalo zhruba 180 tisíc rodičů, na příspěvcích jim pojišťovna v souhrnu vyplatila 140 milionů korun. V letošním roce bude toto číslo velmi pravděpodobně ještě vyšší. V prvním pololetí roku 2023 si o příspěvek na pohyb dětí u VZP zažádalo o třetinu (32 %) více klientů než za srovnatelné období v roce předchozím.

Děti a mladiství od 1 roku do 18 let mohou čerpat v letošním roce 1 000 Kč na pohybové aktivity organizované např. v kroužcích, klubech, domech dětí a mládeže, jako je plavání, atletika, gymnastika apod. Příspěvek mohou také využít na zaplacení členského příspěvku či startovného a také na úhradu sportovní prohlídky. Pro děti do 1 roku VZP nabízí příspěvek (500 Kč) na plavání kojenců a tzv. vaničkování. Rodič (zákonný zástupce) může žádat o příspěvek on-line formulářem v aplikaci Moje VZP nebo při osobní návštěvě na kterékoliv pobočce VZP. Žádat lze také vložením potřebných dokumentů do sběrného boxu na pobočce či na podatelně VZP, zaslat je poštou či do datové schránky. Z celkového počtu žádostí o příspěvek na pohyb pro děti byla vloni víc než třetina (64 tis.) podána prostřednictvím aplikace Moje VZP. Tuto cestu využívá stále více klientů, letos už je to zhruba 60 %.

K vyplněné žádosti je třeba připojit doklad o zaplacení příslušné aktivity, který není starší než tři měsíce. Žádost i s dokladem je nutné dodat pojišťovně v řádném termínu, tzn. do 15. 12. 2023 pro žádosti podávané osobně na pobočce, korespondenčně, na podatelně atd. Pouze klienti, kteří využijí pro podání žádosti aplikaci Moje VZP, mají čas až do 31. 12. 2023. Další podrobné informace k podmínkám čerpání najdete zde.


TZ VZP

 

 
  • tisk
  • předplatit si