Florence podporuje  
Zpět na přehled aktualit

Novinky našich partnerů

O nové léky na hubnutí je velký zájem – odborníci však varují před riziky!

Datum: 3. 8. 2023
O nové léky na hubnutí je velký zájem – odborníci však varují před riziky!

Injekce na hubnutí dostupné na lékařský předpis vyvolaly velkou vlnu zájmu o „rychlé zhubnutí“ i mezi lidmi, kteří netrpí obezitou. Odborníci upozorňují na to, že používání „zázračných injekcí“ v případě, kdy to není nutné z důvodu léčby, s sebou může přinést zdravotní rizika.

Odborná garantka The 1:1 Diet MUDr. Jitka Hálová Novotná varuje, že léky proti obezitě (jako Saxenda, Mysimba, Ozempic aj.) jsou určeny pouze pro obézní pacienty. V žádném případě nemají být předepisovány klientům s BMI pod 27. V praxi to ale podle zkušeností lékařů neplatí a zmíněné léky se staly moderním postupem pro redukci i u lidí bez nadváhy.

Látky obsažené ve jmenovaných lécích významně regulují metabolismus sacharidů, snižují pocit hladu, zlepšují periferní insulinovou rezistenci a snižují ukládání tuků. Byly vyvinuty především pro terapii cukrovky, ve které hrají významnou roli. V obezitolgii se využívají hlavně pro tlumení pocitu hladu. „Pokud si ale například někdo aplikuje injekce na hubnutí a k tomu drží nízkosacharidovou dietu, aniž by se poradil s odborníkem, může dojít až k metabolickému rozvratu,“ dodává MUDr. Hálová Novotná.

Po vysazení zmíněných přípravků navíc dochází k opětovnému rychlému nárůstu hmotnosti. „Z dlouhodobého hlediska se tedy problém nadváhy nevyřeší – místo nárazového užívání léků na hubnutí je potřeba upravit režim a naučit se nastavit si odpovídající složení jídelníčku, ideálně ve spolupráci s certifikovaným výživovým poradcem,“ upozorňuje školitel komplexního výživového programu The 1:1 Diet Lukáš Vrána, podle kterého je redukce váhy během na dlouhou trať, protože tou nejtěžší částí není shodit kila, ale udržet si požadovanou váhu. To je často možné až se změnou životního stylu.


Co je program The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan

Program The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan (dříve znám jako Cambridge dieta) je bezpečný, účinný a komplexní výživový program vyvinutý britskými lékaři. Využívá klinicky testované nízkoenergetické produkty, které obsahují vysoce hodnotné bílkoviny, minimální množství tuků a sacharidů a všechny nezbytné vitamíny a minerály.

Produkty programu The 1:1 Diet jsou registrovány jako obohacené (fortifikované) potraviny splňující přísné legislativní podmínky EU i ČR.

Program The 1:1 Diet pomáhá osvojit si zdravé stravovací i pohybové návyky, zbavit se nadbytečných kilogramů a nastavit a udržet dobrou mentální a fyzickou kondici. To vše pod dohledem vyškoleného výživového poradce.

Historie programu sahá až do 70. let minulého století a díky rychlým, dlouhodobě udržitelným výsledkům se brzy stal oblíbený po celém světě.

Více na: www.spolukiladolu.cz

 

TZ
Foto: Pixabay.com (free)

 
  • tisk
  • předplatit si